Piękny gest nowozelandzkich rugbistów. Uczcili pamięć Diego Maradony podczas haki (WIDEO)

Inne
Piękny gest nowozelandzkich rugbistów. Uczcili pamięć Diego Maradony podczas haki (WIDEO)
Fot. PAP
Nowozelandzcy rugbiści uczcili pamięć Diego Maradony.

Nowozelandzcy rugbiści w piękny sposób uczcili pamięć legendarnego piłkarza - Diego Maradony. Podczas niedzielnego starcia z Argentyną w rozgrywkach Rugby Championship "All Blacks" zadedykowali swój tradycyjny wojenny taniec haka zmarłemu piłkarzowi oraz złożyli na murawie czarną koszulkę z jego nazwiskiem.

Cała sytuacja miała miejsce podczas niedzielnego spotkania 5. kolejki rozgrywek Rugby Championship. Przed rozgrywanym w Sydney spotkaniu pomiędzy Argentyną i Nową Zelandią rugbiści "All Blacks" zdecydowali się uczcić pamięć niedawno zmarłego Diego Maradony oraz zadedykować mu swój tradycyjny przedmeczowy taniec wojenny - haka. Piękny gest rugbistów docenili sportowcy i eksperci z całego świata.

Haka w wykonaniu nowozelandzkich rugbistów to tradycja, którą zna każdy kibic rugby. Stanowi ważną część dziedzictwa narodowego Nowej Zelandii, a od 1905 roku jest wykonywana przed każdym meczem "All Blacks". Nowozelandzcy rugbiści wykonują hakę peruperu wzorowaną na tej, którą przed bitwami prezentowali Maorysi. Zadedykowanie narodowego tańca zmarłemu piłkarzowi to wielki hołd i oddanie szacunku dla ogromnych umiejętności Argentyńczyka.

 

Diego Maradona zmarł w środę 25 listopada. Argentyńczyk był uważany za jednego z najlepszych piłkarzy w historii futbolu. W 1986 roku sięgnął z reprezentacją Argentyny po mistrzostwo świata, a sam zasłynął kapitalnym golem strzelonym Anglikom w drodze do finału. Genialny piłkarz był ważną postacią w swoim kraju, a po jego śmierci Prezydent Argentyny Alberto Fernandez ogłosił trzydniową żałobę narodową.

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie