PlusLiga: Wrona zamurował siatkę w Warszawie! Verva lepsza od Cuprum

Andrzej Wrona popisał się aż pięcioma blokami w meczu z Cuprum Lubin.

Verva Warszawa Orlen Paliwa nie schodzi ze zwycięskiej ścieżki. W sobotę w meczu 15. kolejki PlusLigi podopieczni Andrei Anastasiego pokonali Cuprum Lubin 3:1 (25:19, 25:15, 19:25, 25:23). Znakomity występ zanotował środkowy stołecznych Andrzej Wrona, który został wybrany MVP spotkania.

Obie ekipy podchodziły do meczu w dobrych nastrojach po dwóch z rzędu zwycięstwach. Na boisku na zdecydowanie bardziej rozluźnionych wyglądali warszawianie. Trener Andrea Anastasi dokonał roszady w składzie swojego zespołu. W szóstce znalazł się Igor Grobelny w miejsce Bartosza Kwolka.

Już na początku Verva uzyskała kilkupunktowe prowadzenie, które z biegiem seta się powiększało (12:6). Lubinianie grali nerwowo w przyjęciu, mieli też problem z atakiem. Z każdą piłką goście jednak się rozkręcali i doprowadzili do ciekawej końcówki. W niej do koncertowej gry powrócili jednak warszawianie i to oni zanotowali zwycięstwo w premierowej odsłonie 25:19.

Po zmianie stron lubinianie starali się nie dopuścić do powtórki z pierwszego seta, w którym gospodarze bardzo szybko im odskoczyli. Efekt był jednak zupełnie odwrotny. Podopieczni Andrei Anastasiego nie pozwolili rywalom nawet zbliżyć się do siebie i pewnie wygrali drugą odsłonę 25:15.

Co nie udało się w dwóch pierwszych setach, powiodło się w trzecim. Siatkarze Cuprum od początku prowadzili i zdołali wypracować wysoką, sześciopunktową przewagę (4:10). Warszawianie zerwali się do walki i stopniowo odrabiali straty (16:17). Mieli przyjezdnych na wyciągnięcie ręki, lecz w końcówce popełnili kilka błędów i musieli uznać ich wyższość 19:25.

Czwarta odsłona była zdecydowanie najbardziej wyrównana. Walka punkt za punkt toczyła się praktycznie od początku do końca. Cały czas o jedno "oczko" z przodu byli lubinianie, lecz w końcówce pomylili się kilka razy, a to kosztowało ich porażkę w całym spotkaniu.

Najwięcej punktów: Michał Superlak (15), Artur Szalpuk (14), Andrzej Wrona (11) - Verva Warszawa Orlen Paliwa; Ronald Jimenez (20), Wojciech Ferens (20), Dawid Gunia (10) - Cuprum Lubin. MVP: Andrzej Wrona (5/8 = 63% skuteczności w ataku + 5 bloków)

Verva Warszawa Orlen Paliwa - Cuprum Lubin 3:1 (25:19, 25:15, 19:25, 25:23)

VERVA Warszawa Orlen Paliwa: Igor Grobelny, Angel Trinidad De Haro, Piotr Nowakowski, Michał Superlak, Artur Szalpuk, Andrzej Wrona - Damian Wojtaszek (libero) - Michał Kozłowski, Bartosz Kwolek, Jakub Ziobrowski. Trener: Andrea Anastasi

Cuprum Lubin: Wojciech Ferens, Dawid Gunia, Ronald Jimenez, Nikołaj Penczew, Miguel Tavares Rodrigues, Przemysław Smoliński - Bartosz Makoś (libero) - Adam Lorenc, Mariusz Magnuszewski, Kamil Maruszczyk, Kamil Szymura. Trener: Marcelo Fronckowiak