Tauron Liga: Wyjazdowe zwycięstwo siatkarek ŁKS Commercecon Łódź

Valentina Diouf - najlepsza zawodniczka meczu #VolleyWrocław – ŁKS Commercecon.

W meczu 5. kolejki Tauron Ligi siatkarki #VolleyWrocław przegrały z ŁKS Commercecon Łódź 0:3. Gospodynie próbowały nawiązać walkę z faworyzowanymi przeciwniczkami, miały momenty przewagi, jednak łodzianki wygrały to starcie w trzech setach.

Gospodynie efektownie rozpoczęły to spotkanie, po asie serwisowym Joanny Pacak prowadziły 5:1. Łodzianki odrobiły straty (9:9) i rozpoczęła się wyrównana rywalizacja obu zespołów. Wynik długo oscylował wokół remisu. W końcówce siatkarki #VolleyWrocław odskoczyły na trzy oczka i po ataku Melissy Evans prowadziły 21:18. Rywalki znów odrobiły straty – gdy asem popisała się Aleksandra Gryka, było 23:23. Seta zwieńczyła rywalizacja na przewagi, w której sprawę rozstrzygnął blok łodzianek.

Drugi set to również dobre otwarcie wrocławianek (8:4), tym razem jednak siatkarki ŁKS Commercecon szybciej opanowały sytuację. Najpierw popisały się punktową serią od stanu 10:6 do 10:10. W środkowej części seta kolejną punktową serią wypracowały sobie solidną zaliczkę (13:20). W tej sytuacji miały seta pod kontrolą, a wygraną przypieczętowała skutecznym atakiem Gryka (18:25).

Siatkarki z Łodzi udanie zaczęły trzecią partię (1:5). Gospodynie przez pewien czas próbowały nawiązać walkę, ale skuteczne w ofensywie zawodniczki ŁKS Commercecon w środkowej części miały wyraźną przewagę. Wrocławianki nie poradziły sobie z dobrymi zagrywkami Julity Piaseckiej, poszła seria punktów dla przeciwniczek, która właściwie rozstrzygnęła rywalizację (14:22). Lana Scuka zakończyła to spotkanie skutecznym atakiem (19:25).

Najwięcej punktów: Melissa Evans (14), Regiane Bidias (11) – #VolleyWrocław; Valentina Diouf (19), Julita Piasecka (13), Aleksandra Gryka (12), Lana Scuka (11) – ŁKS Commercecon. MVP: Valentina Diouf (19/23 = 83% skuteczności w ataku).

#VolleyWrocław – ŁKS Commercecon Łódź 0:3 (24:26, 18:25, 19:25)

#VolleyWrocław: Lucie Muhlsteinova, Regiane Bidias, Joanna Pacak, Melissa Evans, Anna Bączyńska, Dominika Witowska – Magdalena Saad (libero) oraz Julia Szczurowska, Aleksandra Gromadowska, Adrianna Szady. Trener: Michal Masek.
ŁKS Commercecon: Kamila Witkowska, Valentina Diouf, Julita Piasecka, Aleksandra Gryka, Roberta Ratzke, Lana Scuka – Paulina Maj-Erwardt (libero) oraz Zuzanna Górecka, Anastazja Hryshchuk, Angelika Gajer. Trener: Alessandro Chiappini.