Siatkarze urodzeni w XXI wieku, którzy grają w klubach PlusLigi. Te nazwiska warto zapamiętać

Siatkówka

W PlusLidze coraz większą rolę zaczynają odgrywać siatkarze urodzeni w XXI wieku. Niektórzy z młodych zawodników już są ważnymi postaciami swoich klubów, inni wciąż czekają na swoją szansę. Młodzi siatkarze PlusLigi w załączonej galerii zdjęć.

Pierwszym polskim siatkarzem urodzonym w XXI wieku, który zagrał w reprezentacji Polski jest Karol Urbanowicz. Środkowy Trefla Gdańsk został uznany za odkrycie sezonu PlusLigi 2021/22. W dorosłej reprezentacji zadebiutował w meczu Ligi Narodów 2022 z Bułgarią, wygranym przez Polaków 3:0.

 

Zobacz także: Karol Urbanowicz - debiut w reprezentacji Polski siatkarzy (WIDEO)

 

Zawodnicy urodzeni od 2001 roku zaczynają odgrywać coraz większą rolę w polskiej ekstraklasie siatkarzy. Niektórzy z nich są już dobrze znani i to nie tylko pilnym obserwatorom zmagań PlusLigi.

 

Przykładem Michał Gierżot, który dzięki dobrej grze w PSG Stali Nysa zwrócił na siebie uwagę Nikoli Grbicia. Selekcjoner ostatnio pofatygował się do Nysy, by z bliska zobaczyć grę tego zawodnika.

 

Na liście młodych siatkarzy PlusLigi znajdziemy nie tylko Polaków. Jest kilku zawodników ukraińskiego Barkom-Każany Lwów, kilku siatkarzy z innych krajów również na polskich parkietach zdobywa siatkarskie szlify.

 

21 siatkarzy urodzonych w XXI wieku, którzy znaleźli się w kadrach klubów PlusLigi na sezon 2022/23 w załączonej galerii zdjęć:

 

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie