PŚ w skokach: Michal Dolezal odkrył karty. Kogo zabraknie w Niżnym Tagile?

Zimowe
PŚ w skokach: Michal Dolezal odkrył karty. Kogo zabraknie w Niżnym Tagile?
fot. PAP
Michal Dolezal ogłosił listę skoczków, którzy wezmą udział w zawodach PŚ w Niżnym Tagile.

Dobiegł końca drugi weekend Pucharu Świata w skokach narciarskich. Po zawodach w fińskiej Ruce, trener Biało-Czerwonych Michal Dolezal ogłosił kadrę na zawody w Niżnym Tagile. Do Rosji poleci sześciu polskich reprezentantów. W składzie nie zabrakło niespodzianek.

Tuż po niedzielnym konkursie indywidualnym na skoczni Rukatunturi, Michal Dolezal podał listę zawodników, którzy wybiorą się na zawody do Niżnego Tagiłu. Zgodnie z wcześniejszym spekulacjami - do miasta leżącego w azjatyckiej części Rosji nie polecą czołowi reprezentanci.

 

ZOBACZ TAKŻE: Trzecie miejsce Dawida Kubackiego w Ruce. Triumf Halvora Graneruda

 

Podczas trzeciego weekendu PŚ zabraknie więc Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Piotra Żyły, Klemensa Murańki a także Andrzeja Stękały. Z grona zawodników, którzy skakali w Ruce, do Rosji uda się jedynie Paweł Wąsek. Z kolei trzon kadry wróci do Polski, aby przygotowywać się pod okiem Dolezala do grudniowych Mistrzostw Świata w lotach narciarskich w Planicy.

 

Poza Wąskiem - na skoczni Aist o punkty rywalizować będą Stefan Hula, Maciej Kot, Tomasz Pilch, Jakub Wolny oraz Aleksander Zniszczoł. Ich poczynaniom będą przyglądać się asystenci głównego szkoleniowca - Maciej Maciusiak, Dawid Kwiatkowski oraz Radek Zidek.

PN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie