Legia Amp Futbol Mistrzem Polski 2020

Piłka nożna
Legia Amp Futbol Mistrzem Polski 2020
fot. Facebook / Legia AMP Futbol
Legia Amp Futbol Mistrzem Polski 2020

Ampfutbolowa drużyna Legii Warszawa w imponującym stylu sięgnęła po tytuł Mistrza Polski 2020, wygrywając 14 z 16 meczów. Jest to pierwszy tytuł w historii sekcji Legia Amp Futbol, która powstała zaledwie rok temu. Wicemistrzem Polski została Wisła Kraków Amp Futbol, która w październiku 2020 roku przejęła drużynę Husarii Kraków. W ostatnim meczu sezonu krakowianie pokonali Legię 2:1. Trzecie miejsce zajęło Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała.

Dla ampfutbolistów z Warszawy to drugie mistrzostwo Polski w historii, ale pierwsze pod aktualną nazwą. W 2018 roku klub nazywał się jeszcze Gloria Varsovia. Zawodnicy trenera Mateusza Szczepaniaka fantastycznie prezentowali się przez cały sezon. Odnieśli aż 14 zwycięstw i zapewnili sobie tytuł już na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek Amp Futbol Ekstraklasy.

 

Nowi Mistrzowie Polski mają zagwarantowany udział w Lidze Mistrzów 2021. W 2019 roku warszawianie zajęli trzecie miejsce podczas pierwszej edycji tej imprezy rozgrywanej w Tbilisi.

 

- Mistrzostwo to ogromny sukces wszystkich osób zaangażowanych w funkcjonowanie naszego zespołu. Pokazaliśmy wysoką jakość sportową i organizacyjną w wyjątkowo trudnym sezonie. Jako mistrzowie Polski w przyszłym roku weźmiemy udział w Lidze Mistrzów, a nasz sztab przygotowania do występów z najlepszymi klubami Europy rozpocznie już w poniedziałek. Jestem przekonany, że będziemy dobrymi ambasadorami polskiego ampfutbolu i zwiększymy zainteresowanie tą dyscypliną wśród kibiców piłki nożnej - mówi trener Legii.

 

Podczas uroczystego zakończenia sezonu stołeczni ampfutboliści odebrali złote medale i pamiątkowy puchar. Wyróżnienie dla najlepszego bramkarza sezonu 2020 otrzymał Jakub Popławski, który zachował czyste konto w 10 z 16 spotkań.

 

- Jesteśmy bardzo dumni z tego, czego dokonaliśmy. Sezon był dla nas bardzo udany. Teraz wciąż cieszymy się z jego przebiegu, ale zaraz przed nami kolejny cel. W Lidze Mistrzów chcemy poprawić wynik sprzed dwóch lat – mówi Popławski.

 

Sekcja Legia Amp Futbol została utworzona w 2019 roku. Jest to pierwsza ampfutbolowa drużyna w Polsce, która powstała przy klubie z piłkarskiej ekstraklasy. Jej treningi odbywają się dwa razy w tygodniu. Za organizację sekcji i szkolenie zawodników odpowiada trener Szczepaniak.

 

W 2019 roku przy współpracy Legii Warszawa i adidas powstała również pierwsza w Polsce dziecięca sekcja amp futbolu. To wyjątkowe przedsięwzięcie nie tylko daje dzieciom z hipoplazją lub po amputacjach możliwość spróbowania swoich sił w piłce nożnej, ale przede wszystkim kształtuje ich pewność siebie i pomaga przełamywać bariery poza boiskiem zgodnie z przesłaniem: “Zmieniamy życie poprzez sport”.

Informacja prasowa, WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze