IBB Polonia Londyn trenuje w hali PGE Skry Bełchatów przed Pucharem CEV

Siatkówka
IBB Polonia Londyn trenuje w hali PGE Skry Bełchatów przed Pucharem CEV
fot. Materiały prasowe
IBB Polonia Londyn

IBB Polonia Londyn po długiej przerwie powróciła do treningów. Mistrzowie Anglii przylecieli do Polski na obóz przygotowawczy do meczu Pucharu CEV. Dzięki uprzejmości klubu partnerskiego – PGE Skry Bełchatów – w dniach 26.11-14.12.2020 podopieczni Vangelisa Koutouleasa będą korzystać z hali „Energia” i skupią się na powrocie do formy po długim lockdown’ie. Następnie udadzą się do Francji, gdzie rozegrają mecz 1/8 Pucharu CEV z serbskim zespołem OK Nis.

Londyńczycy ze względu na ograniczenia związane z epidemią koronawirusa nie mogą trenować w Anglii. Zespół po powrocie z Włoch, gdzie rozgrywał mecze Ligi Mistrzów, musiał dostosować się do panujących restrykcji i przejść w stan hibernacji. Pomimo szeregu działań podjętych na rodzimym podwórku klubowi oraz Federacji Angielskiej nie udało się wpłynąć na decyzję rządu. Jako drużyna siatkarska – nie mająca w Anglii statusu elitarnego – IBB Polonia Londyn, pomimo uczestnictwa w prestiżowym europejskim turnieju, nie uzyskał zgody na wznowienie treningów w hermetycznie zamkniętym środowisku. Włodarze klubu nie zaprzestali jednak poszukania rozwiązań. Trafnym pomysłem okazała się chęć organizacji zgrupowania w Polsce. Dzięki gościnności klubu partnerskiego – PGE Skry, londyńczycy trenują w Bełchatowie do połowy grudnia. IBB Polonia pierwsze zajęcia w hali „Energia” ma już za sobą. Szkoleniowiec drużyny oraz zawodnicy chwalą warunki, jakie zapewniła im PGE Skra Bełchatów.

 

– Możliwość trenowania w hali PGE Skry to dla nas wielka radość z dwóch powodów. Po pierwsze, to wspaniałe uczucie wrócić do siatkówki po tak długiej przerwie, a po drugie możliwość korzystania z profesjonalnego zaplecza sportowego w postaci hali i siłowni utytułowanego klubu jest dla nas wielkim przywilejem. Możemy poczuć się jak w pełni profesjonalna drużyna – jakbyśmy byli u siebie, a korzystanie z takich udogodnień było naszą codziennością. W Bełchatowie czujemy się bardzo dobrze – nie tylko na boisku, ale i poza nim. PGE Skra traktuje nas jak braci. Na zewnątrz prawie mróz, ale PGE Skra przyjęła nas bardzo ciepło. Dziękuję bardzo mojemu klubowi oraz naszym przyjaciołom za urzeczywistnienie tego planu – powiedział trener IBB Polonii Londyn, Vangelis Koutouleas.

 

Zobacz także: PlusLiga: Pierwsze zwycięstwo PGE Skry w Zawierciu! Kryzys Jurajskich Rycerzy trwa

 

Po zgrupowaniu w Bełchatowie, siatkarze ze stolicy Anglii przeniosą się do Montpellier, by rozegrać Puchar CEV. W tym roku, ze względu na panującą epidemię, formuła rozgrywek została zmieniona. Drużyny w zamkniętych grupach rozegrają spotkania 1/8 i 1/4 Pucharu CEV. W grupie z IBB Polonią Londyn znalazły się Montpelier, OK Nis oraz Mladi Radnik Pozarevac. Mistrzowie Anglii swój mecz rozegrają 15 grudnia z OK Nis i jeśli pokonają przeciwnika 17 grudnia powalczą o awans do półfinału ze zwycięzcą meczu pomiędzy drużyną z Francji i Serbii.

 

– PGE Skra z entuzjazmem zareagowała na naszą propozycję dotyczącą organizacji obozu przygotowawczego w Bełchatowie. Zbudowani wspaniałymi doświadczeniami z przeszłości w zakresie bełchatowsko-londyńskiej współpracy cieszymy się, że w kolejnym tak newralgicznym momencie możemy liczyć na ich wsparcie. Jestem przekonany, że to tylko umocni naszą więź i przyniesie wymierne korzyści obu klubom oraz partnerom biznesowym. Wiemy, że PGE Skra ma przed sobą ważne mecze w Lidze Mistrzów oraz na rodzimym podwórku, na których muszą się skupić, dlatego tym bardziej doceniamy ich zaangażowanie i pomoc oraz trzymamy kciuki za ich występy – powiedział prezes IBB Polonii Londyn, Bartek Łuszcz.

 

– Na przestrzeni lat PGE Skra wielokrotnie występowała na arenie międzynarodowej, również z sukcesami. Dlatego doskonale wiemy, jak ważne jest przygotowanie do meczów czy turniejów Ligi Mistrzów lub Pucharu CEV. Gdy otrzymaliśmy zapytanie od naszych przyjaciół z IBB Polonia London z możliwością wykorzystania hali Energia do trzytygodniowego zgrupowania, nie wahaliśmy się ani chwili. Od lat nasza współpraca jako klubów partnerskich jest udana, a ta sytuacja tylko potwierdza, że możemy liczyć na swoją wzajemną pomoc. My powoli szykujemy się do kolejnej edycji Ligi Mistrzów, a naszym przyjaciołom z Londynu życzymy powodzenia w Pucharze CEV – mówi Konrad Piechocki, prezes KPS Skra Bełchatów S.A.


IBB Polonia Londyn w 2016 roku w meczu Pucharu CEV Challenge pokonała w hali „Energia” węgierską w pełni profesjonalną drużynę FINO Kaposvar SE i w historyczny sposób awansowała do kolejnej rundy. Sukcesem w Bełchatowie IBB Polonia Londyn zrobiła duży krok w stronę obecności na arenie międzynarodowej i rozpoczęła proces wprowadzania Londynu na siatkarską mapę świata.

KN, Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie