Fortuna 1 Liga: Niesamowity mecz w Łodzi! Miedź pokonała ŁKS

Fortuna 1 Liga: Niesamowity mecz w Łodzi! Miedź pokonała ŁKS.

Szalone rzeczy się działy się we wtorek przy al. Unii Lubelskiej 2. W spotkaniu ŁKS Łódź i Miedzi Legnica posypały się gole i czerwone kartki, ale ostatecznie z tej szalenie emocjonującej wymiany ciosów zwycięsko wyszli legniczanie. Dla przyjezdnych jest to trzecie zwycięstwo z rzędu.

Już pierwsza połowa spotkania łodzian z legniczanami mogła się podobać. Gra była otwarta z obu stron. W 14 minucie Kamil Zapolnik otworzył mecz. Napastnik Miedzi pokazał szybkość, minął obrońcę i sprytną podcinką nad nogami Arkadiusza Malarza umieścił piłkę w siatce tuż przy bliższym słupku bramkarza. Podopieczni trenera Wojciecha Stawowego mieli ogromną przewagę w posiadaniu piłki i wymienionych podaniach, ale kompletnie nie potrafili przełożyć tego na zagrożenie w polu karnym. ŁKS poza bramką stracił jeszcze Jana Sobocińskiego, który musiał opuścić boisko z powodu kontuzji. Zastąpił go Maciej Dąbrowski.

W drugiej połowie zarówno goli, jak i emocji było znacznie więcej. W 57 minucie Zapolnik ponownie wykazał się skutecznością. Maciej Śliwa dośrodkował futbolówkę z prawej strony prosto na głowę napastnika, który z czterech metrów pokonał Malarza. Łodzianie włączyli drugi bieg i zabrali się do odrabiania strat. Najpierw w 63 minucie bramkę dla gospodarzy zdobył Pirulo, który z rzutu wolnego zakręcił piłkę obok muru, a ta wpadła wprost w okienko bramki legniczan. Dwie minuty później piłka w gąszczu nóg trafiła do Michała Trąbki, który uderzył lekko i precyzyjnie, dzięki czemu ŁKS doprowadził do remisu. Radość gospodarzy nie trwała długo, bo Joan Roman wszedł z ławki i celnie trafił do bramki gości. Zrewanżował się Dragoljub Srnić, który wyrównał wynik spotkania 3:3, po czym chwilę później tym samym odpowiedzieli legniczanie. Drugiego gola strzelił Roman i dzięki niemu Miedź wygrała to niezwykle emocjonujące starcie 4:3.

ŁKS Łódź - Miedź Legnica 3:4 (0:1)

Bramki: 0:1 Kamil Zapolnik (14), 0:2 Kamil Zapolnik (57), 1:2 Pirulo (62), 2:2 Michał Trąbka (65), 2:3 Joan Roman (75), 3:3 Dragoljub Srnic (82), 3:4 Joan Roman (87).

Żółta kartka - ŁKS Łódź: Samu Corral, Maciej Wolski, Antonio Dominguez, Dragoljub Srnic. Miedź Legnica: Wiktor Pleśnierowicz, Marcin Garuch, Damian Tront, Szymon Matuszek, Adrian Purzycki. Czerwona kartka za drugą żółtą - ŁKS Łódź: Samu Corral (62).