Kolejna bomba transferowa w PlusLidze! Toniutti odejdzie z ZAKSY, ale zostanie w Polsce?

Siatkówka
Kolejna bomba transferowa w PlusLidze! Toniutti odejdzie z ZAKSY, ale zostanie w Polsce?
fot. Cyfrasport
Kolejna bomba transferowa w PlusLidze! Toniutti odejdzie z ZAKSY, ale zostanie w Polsce?

Ledwo co sezon 2020/21 w PlusLidze rozkręcił się na dobre, a już rozkręciła się karuzela transferowa na kolejny. Tym razem siatkarski świat poruszył Benjamin Toniutti, który w przyszłych rozgrywkach prawdopodobnie zmieni barwy Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle na pomarańczowe Jastrzębskiego Węgla.

Francuz od 2015 roku gra w drużynie ZAKSY. - To kolejna sensacyjna informacja. Mowa bowiem o zawodniku, który od wielu lat reprezentuje barwy tego klubu. Po drugie dlatego sensacyjna, bowiem jest to kluczowa postać pewnej ekipy. Jest to też zawodnik ceniony nie tylko w Polsce, ale również w Europie i na całym świecie. Mowa o Toniuttim. Siatkarz ten od wielu lat jest w Zaksie i jeśli charakteryzujemy ten zespół, Ben jest na szczycie tej osi. Ben Toniutti, Olek Śliwka i Paweł Zatorski - wyjawił Jerzy Mielewski w specjalnym wideoblogu dla Interii.

 

 

Według komentatora Polsatu Sport Francuz trafi do zespołu Jastrzębskiego Węgla. - To absolutny hit - zaznaczył. - Najważniejsze jest to, że siatkarz pozostanie w naszym kraju i będzie mógł nadal dostarczać emocje polskim fanom. Okazuje się, że Toniutti od przyszłego sezonu nie będzie już siatkarzem Zaksy. Dobra informacja jest taka, że Ben zostanie w Polsce, pozostając w naszej PlusLidze. To jest właśnie kolejna niespodzianka. Według mnie Toniutti będzie zawodnikiem Jastrzębskiego Węgla - zakończył Mielewski. 

ZOBACZ TAKŻE: Zatorski, Kochanowski, Muzaj. Wielkie plany transferowe Asseco Resovii

 

Przypomnijmy, że kilka dni temu na językach ekspertów Polsatu Sport były plany transferowe Asseco Resovii Rzeszów. Według informacji Mielewskiego klub z Podkarpacia ma chęć na zakontraktowanie największych nazwisk w PlusLidze. Mowa o Pawle Zatorskim, Aleksandrze Śliwce, Jakubie Kochanowskim czy Bartoszu Kwolku. Z niecierpliwością czekamy na dalszy rozwój sytuacji.

NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie