Mario Balotelli znalazł nowy klub? "Dla naszych fanów byłby jak Diego Maradona"

Piłka nożna
Mario Balotelli znalazł nowy klub? "Dla naszych fanów byłby jak Diego Maradona"
fot. PAP
Czy Mario Balotelli w styczniu trafi do zespołu CR Vasco da Gama?

Mario Balotelli pozostaje bez klubu od 1 lipca. Jak długo włoski napastnik będzie wolnym zawodnikiem? Wszystko wskazuje na to, że z nowym pracodawcą zwiąże się na początku przyszłego roku. - Vasco potrzebuje takiego gracza jak Balotelli, a on potrzebuje klubu takiego jak Vasco. Dla naszych fanów byłby jak Diego Maradona- przyznał dyrektor sportowy Fabio Cordella.

Pewnie nie tak Balotelli wyobrażał sobie swoją karierę, kiedy był jedną z największych gwiazd mistrzostw Europy w Polsce i na Ukrainie. Od tego czasu minęło już osiem lat, a piłkarz zanotował istotny regres. Jego ostatnim klubem po przenosinach z Francji była Brescia Calcio. Nie zagościł w niej jednak zbyt długo. Włoski zespół spadł z Serie A, a piłkarz popadł konflikt z włodarzami klubu. Niedługo później pozostał bez pracodawcy.

 

Od tamtej chwili piłkarz łączony jest z różnymi ekipami, jednak do tej pory żadna z nich nie zdecydowała się zatrudnić krewkiego 30-latka. Według medialnych doniesień – zawodnikiem interesował się zespół Championship Barnsley, ale Balotelli postanowił przyjrzeć z bliska innej ofercie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Serie A: Remis w "polskim" meczu, ale bez trenerów

 

Ta dotarła… z Brazylii, a dokładniej z Rio de Janeiro. Wszystko wskazuje na to, że reprezentant Italii już porozumiał się z CR Vasco da Gama. Takiego zdania jest Fabio Cordella.

 

- Myślę, że jeśli Mario trafi do naszego zespołu, to nie będzie robił głupich rzeczy. On chciałby do nas dołączyć. Jesteśmy drugim klubem po Realu Madryt, który zdobył najwięcej trofeów - przyznał dyrektor sportowy klubu.

 

Kiedy zatem strzelec 14 goli dla Włochów będzie mógł założyć trykot nowego zespołu? - Oficjalnie nie możemy z nim teraz podpisać kontraktu. Wymieniliśmy się ofertami. Doszliśmy do porozumienia we wszystkich aspektach. Teraz pozostało nam to tylko sformalizować. Mam nadzieję, że uda nam się tego dokonać w połowie stycznia - dodał.

 

Działacz brazylijskiej drużyny nie szczędził komplementów pod adresem 30-letniego napastnika. - Vasco potrzebuje takiego gracza jak Balotelli, a on potrzebuje klubu takiego jak Vasco. Dla naszych fanów byłby jak Diego Maradona – zakończył Cordella.

PN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie