LM piłkarzy ręcznych: Siedmiu graczy Vive zakażonych. Mecz z PSG przełożony

Piłka ręczna
LM piłkarzy ręcznych: Siedmiu graczy Vive zakażonych. Mecz z PSG przełożony
fot. Cyfrasport
Pierwszy w tym sezonie mecz z Paris Saint-Germain kielczanie wygrali 35:33

Czwartkowy mecz Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych Łomży Vive Kielce z francuskim Paris Saint-Germain został przełożony. Siedmiu zawodników polskiej drużyny zostało zakażonych wirusem SARS-CoV-2, a w przypadku jednego szczypiornisty wynik jest niepewny.

Kielecki zespół w środę 25 listopada pokonał w meczu LM we własnej hali Vardar Skopje (36:29). Dwa dni później klub z Macedonii Północnej poinformował, że czterech zawodników drużyny, którzy wzięli udział w tym spotkaniu, jest zarażonych wirusem SARS-CoV-2. Drużyna mistrzów Polski poddała się samoizolacji.

 

Wszyscy zawodnicy oraz członkowie sztabu szkoleniowego przeszli we wtorek testy na koronawirusa.

 

- Siedmiu zawodników otrzymało wyniki pozytywne i od tego momentu przebywają na oficjalnej izolacji. Jeden zawodnik otrzymał wynik niejednoznaczny i kontynuuje samoizolację, a wkrótce jego test zostanie powtórzony. Pozostali zawodnicy, których wyniki są negatywne, dla bezpieczeństwa przebywają na kwarantannie - poinformował kielecki klub w oficjalnym komunikacie.

 

 

Czwartkowy mecz kielczan z PSG w Paryżu został przełożony. Polska drużyna po ośmiu kolejkach LM zgromadziła 13 punktów i jest liderem grupy A.

PAP, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie