PKO BP Ekstraklasa: Kolejny przypadek COVID-19 w Śląsku. Co z meczem z Rakowem?

Piłka nożna
PKO BP Ekstraklasa: Kolejny przypadek COVID-19 w Śląsku. Co z meczem z Rakowem?
fot. Cyfrasport
Grający w piłkarskiej ekstraklasie Śląsk Wrocław poinformował, że ostatnie badania na obecność COVID-19 dały wynik pozytywny u jednego z zawodników.

Grający w piłkarskiej ekstraklasie Śląsk Wrocław poinformował, że ostatnie badania na obecność COVID-19 dały wynik pozytywny u jednego z zawodników. Sobotni mecz z Rakowem Częstochowa nie jest zagrożony i zostanie rozegrany w wyznaczonym terminie.

„Klub niezwłocznie wdrożył wszystkie niezbędne procedury i poinformował o tym przypadku Zespół Medyczny PZPN oraz służby sanitarno-epidemiologiczne. Piłkarz został natychmiast odizolowany, obecnie przebywa w domu, gdzie przechodzi kwarantannę. Drużyna zgodnie z planem przygotowuje się do meczu z Rakowem Częstochowa” – można przeczytać w specjalnym komunikacie opublikowanym przez Śląsk.

 

Zobacz także: Trener Śląska Wrocław: Raków zasługuje na pozycję lidera

 

To nie pierwszy przypadek pozytywnego wyniku na obecność COVID-19 w ekipie ze stolicy Dolnego Śląska. Jeszcze przed startem sezonu

dwaj zawodnicy zarazili się koronawirusem, później choroba dopadała także członków sztabu szkoleniowego, a ostatnio przed meczem z Podbeskidziem Bielsko-Biała klub także poinformował o jednym przypadku.

 

Śląsk po 11 kolejkach zajmuje piąte miejsce w tabeli ekstraklasy i ma siedem punktów straty do prowadzącego Rakowa Częstochowa, z którym zmierzy się w sobotę o godz. 17.30.

KN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie