Liga Mistrzów: Lindemans Aalst – Fenerbahce HDI Stambuł. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

Zmagania w grupie A Ligi Mistrzów CEV rozpoczną drużyny Lindemans Aalst i Fenerbahce HDI Stambuł. W tej grupie występują również dwa polskie kluby – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i PGE Skra Bełchatów. Relacja na żywo z meczu Lindemans Aalst – Fenerbahce HDI Stambuł na Polsatsport.pl.

Belgijski Lindemans Aalst, turecki Fenerbahce HDI Stambuł oraz dwie polskie ekipy – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i PGE Skra Bełchatów będą rywalizowały ze sobą w grupie A Ligi Mistrzów siatkarzy. Pierwszy turniej zostanie rozegrany w Kędzierzynie-Koźlu. Zanim dojdzie do hitowego starcia przedstawicieli PlusLigi, na boisko wyjdą drużyny z Aalst i Stambułu.

 

Zobacz także: ZAKSA i Skra walczą w Lidze Mistrzów! Terminarz i plan transmisji turnieju w Kędzierzynie-Koźlu

 

Faworytem tej konfrontacji jest Fenerbahce. W składzie klubu ze Stambułu jest kilku zawodników mających w swej karierze występy na parkietach PlusLigi: przyjmujący Salvador Hidalgo Oliva (2016–19 Jastrzębski Węgiel), Nicholas Hoag (2018 Stocznia Szczecin, 2019–20 Asseco Resovia) i środkowy Graham Vigrass (2018–19 Onico Warszawa, 2019–20 Jastrzębski Węgiel). W kadrze jest również turecki siatkarz polskiego pochodzenia 19-letni przyjmujący Bora Jozef Stanicki.

 

W ekipie Lindemans Aalst występuje 22-letni polski przyjmujący Jakub Rybicki, który trafił do Belgii w 2019 roku z Cerrad Czarnych Radom. W składzie znajdziemy również innego siatkarza z plusligową przeszłością – środkowego Simona Van De Voorde (2013–14 Jastrzębski Węgiel, 2018 Stocznia Szczecin).

 

Relacja na żywo z meczu Lindemans Aalst – Fenerbahce HDI Stambuł we wtorek 8 grudnia od godziny 18.00 na Polsatsport.pl.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie