Liga Mistrzów: Ogromna awantura w trakcie meczu PSG - Basaksehir. Piłkarze odmówili gry i zeszli z boiska (WIDEO)

Do niecodziennych wydarzeń doszło podczas meczu PSG - Basaksehir w Lidze Mistrzów. Piłkarze obu drużyn postanowili, że nie chcą kontynuować gry i zeszli z boiska. Wszystko przez rzekomo rasistowski zwrot jednego z asystentów sędziego.

Do sytuacji doszło w pierwszej połowie. Czerwoną kartką został ukarany jeden z asystentów trenera Basaksehiru. Zdaniem medialnych doniesień, wszystko przez to, że jeden z rumuńskich sędziów miał użyć określenia "negru". Obie drużyny podjęły decyzję, że nie chcą kontynuować meczu i solidarnie opuściły boisko.

W momencie przerwania spotkania na tablicy wyników widniał wynik 0:0. PSG walczy o awans z grupy, z kolei ekipa z Turcji nie ma już szans nawet na grę w Lidze Europy i zakończy grupowe zmagania na ostatnim miejscu w tabeli.

Basaksehir natychmiast zareagował na wydarzenia, zamieszczając na swoich mediach społecznościowych wpis z wymownym stwierdzeniem "No to racism".

Wsparcia ligowemu rywalowi udzieliły między innymi Galatasaray, Fenerbahce czy Trabzonspor.

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2020/2021 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.