Liga Mistrzów: Pogrom w Barcelonie, Ronaldo z dubletem

Cristiano Ronaldo zdobył dwie bramki po rzutach karnych.

Juventus pokonał 3:0 FC Barcelonę w ostatnim i... dość jednostronnym meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów. Dwie bramki Cristiano Ronaldo po rzutach karnych i trzecia Westona McKenniego poprowadziły Bianconerich na pierwsze miejsce w tabeli grupy G. Obie ekipy już wcześniej zapewniły sobie awans do 1/8 finału.

Pierwsze minuty meczu należały do Juventusu, który częściej znajdował się przy piłce, raz za razem atakując bramkę rywali. Na prawdziwą okazję do trafienia zawodnicy z Włoch nie musieli jednak długo czekać. Już w 13. minucie sędzia podyktował im rzut karny za sprawą faulu w wykonaniu Ronalda Araujo. Poszkodowany został Cristiano Ronaldo, który chwilę później podszedł do wykonania "jedenastki". Bramkarz Barcelony nie miał nic do powiedzenia wobec piekielnie silnego strzału Portugalczyka. Było 1:0 dla gości!

Rozochoceni piłkarze Juventusu nie zamierzali na tym poprzestać i zaledwie kilka minut później... powiększyli przewagę! Piłkę w bramce umieścił Weston McKennie po doskonałej asyście Juana Guillermo Cuadrado. Barcelona wydawała się bezradna wobec formy, którą prezentowali ich rywale. Co prawda w drugiej części tej połowy do głosu doszedł Leo Messi, który postraszył Gianluigiego Buffona. Mocny strzał posłany w stronę bramkarza Juventusu nie był jednak w stanie mu zagrozić. W ostatnich minutach Katalończycy próbowali raz jeszcze, ale żadna z akcji nie zakończyła się sukcesem.

Druga połowa zaczęła się fatalnie dla gospodarzy. Arbiter podyktował kolejną "jedenastkę" dla rywali, tym razem z powodu dotknięcia piłki ręką. Do wykonania rzutu karnego znowu podszedł Ronaldo i znowu był bezbłędny. Juventus prowadził już 3:0.

Barcelona nie zamierzała się poddać i ruszyła z szarżą w pole karne gości. Padało wiele strzałów, jednak futbolówka odbijała się poprzeczki lub wpadała w ręce brylującego w bramce Buffona. Z kolei Juventus nie zwalniał tempa i wpakował piłkę do siatki po raz czwarty. Sędziowie chcieli się jednak lepiej przypatrzeć sytuacji i - zgodnie z przewidywaniami - analiza system VAR wykazała, że był spalony. W związku z tym na liczniku dalej widniała trójka. Wynik nie zmienił się już do końca spotkania, a doskonała gra Bianconerich pozwoliła im na awans na czoło tabeli grupy G, z której zepchnęli właśnie... Barcelonę. Obie ekipy zapewniły sobie już wcześniej awans do 1/8 finału.

FC Barcelona - Juventus 0:3 (0:2)

Bramki: Cristiano Ronaldo 13, 52 (rzuty karne), Weston McKennie 20

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2020/2021 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.