Liga Mistrzów: Real pokonał Borussię. Obie ekipy w 1/8 finału!

Karim Benzema autorem dwóch bramek dla Realu.

Real Madryt pokonał 2:0 Borussię Moenchengladbach w ostatnim spotkaniu fazy grupowej Ligi Mistrzów, decydującym o awansie do kolejnej fazy rozgrywek. W drugim meczu grupy B padł bezbramkowy remis co oznacza, że do 1/8 finału trafili uczestnicy spotkania w stolicy Hiszpanii.

W pierwszej połowie bez wątpienia dominowali gospodarze, a obie bramki padły już na początku meczu. Autorem strzałów - w 9. i 32. minucie - był Karim Benzema, który bez problemu pokonał stojącego w bramce Yanna Sommera. Kolejna okazja nadarzyła się pod koniec tej części spotkania jednak piłka po uderzeniu Luki Modricia trafiła w słupek. Gdy wydawało się, że druga próba Chorwata zakończy się powodzeniem, sędzia odgwizdał spalonego. Wciąż było 2:0.

Mimo prowadzenia Królewskich, po pierwszej połowie obie ekipy były pewne awansu, bo w spotkaniu Inter Mediolan - Szachtar Donieck był bezbramkowy remis.

Finałową część meczu lepiej rozpoczęła ekipa gospodarzy, która częściej atakowała bramkę rywali. Groźniejszym strzałem popisał się po raz kolejny Benzema, a kilkanaście minut później Toni Kroos. Wszystkie próby udaremnione zostały jednak przez brylującego w bramce Sommera. Do głosu próbował dojść także Alassane Plea z drużyny gości i Rodrygo z Realu, ale kolejne gole wciąż nie padały.

Cóż to była za okazja dla gospodarzy! Kwadrans przed końcem meczu błyskotliwym strzałem z główki popisał się Sergio Ramos, jednak zablokował go golkiper Borussii. Piłkę przechwycił Benzema, ale trafił w poprzeczkę! Mogło być już 3:0, ale ostatecznie wynik nie zmienił się już do końca meczu. Co ciekawe - mimo porażki - do kolejnej fazy poza Realem awansowali piłkarze Borussii Moenchengladbach. Niemcy wykorzystali bezbramkowy remis w rozgrywanym równolegle spotkaniu Inter - Szachtar.

Real Madryt - Borussia Moenchengladbach 2:0 (2:0)
Bramki: Karim Benzema 9, 32