Liga Mistrzów: Grad goli w Paryżu, hat-trick Neymara

Piłkarze Paris Saint-Germain pokonali 5:1 Basaksehir we wznowionym meczu Ligi Mistrzów.

Piłkarze Paris Saint-Germain zdominowali rywalizację we wznowionym meczu z Basaksehirem, kończącym grę w fazie grupowej Ligi Mistrzów (5:1). Autorem aż trzech bramek był Neymar, natomiast Kylian Mbappé dołożył dwie kolejne. Francuzi już wcześniej zapewnili sobie awans do 1/8 finału LM.

Mecz tak naprawdę powinien zostać rozegrany w całości we wtorkowy wieczór, jednak w trakcie rywalizacji doszło do skandalu z powodu rzekomego aktu zniewagi na tle rasistowskim. W ramach walki z rasistowskimi obelgami obie drużyny postanowiły nie kontynuować widowiska i w 22. minucie przy stanie 0:0 opuściły plac gry na Parc des Princes. Spotkanie zostało dokończone dzień później.

Po wznowieniu gry obie ekipy szybko ruszyły do ofensywy i na efekty nie trzeba było długo czekać. Już w 21. minucie bramkarza gości pokonał Neymar, pewnie umieszczając piłkę w siatce. Na boisku dominowali Paryżanie, którzy zdecydowanie częściej znajdowali się w posiadaniu piłki, co zaowocowało kolejnym celem strzałem. Znowu w wykonaniu Neymara! Nie zabrakło też małego zamieszania. Zaledwie minutę później piłka wpadła do bramki po raz trzeci, jednak sędziowie po analizie VAR odgwizdali spalonego. Zamiast tego... przyznali Francuzom rzut karny za faul w polu karnym. Do "jedenastki" podszedł Kylian Mbappé, wykorzystując sytuację. Było już 3:0 dla gospodarzy!

Po przerwie zasypał nas grad goli! Zaczęli piłkarze PSG, którzy chwilę po gwizdku podwyższyli wynik na 4:0. Piłkę do bramki wpakował już po raz trzeci Neymar, zapisując hat-trick na swoim koncie. Goście nie pozostali im dłużni i odwdzięczyli się pierwszym trafieniem, ale na to błyskawicznie odpowiedział Mbappé, znowu umieszczając futbolówkę w siatce. Mecz kontrolowali gospodarze, a kwadrans przed końcem szansę na poprawę wyniku po raz kolejny otrzymał francuski napastnik. Nie wykorzystał jednak sytuacji, a kolejne gole już nie padły.

PSG już wcześniej zapewnił sobie awans do 1/8 finału LM, a po środowym meczu awansował na pozycję lidera w grupie H, spychając z niej RB Lipsk.

Paris Saint-Germain - Basaksehir 5:1 (3:0)
Bramki: Neymar 21, 38, 50, Kylian Mbappé 42 (rzut karny), 62 - Mehmet Topal 57

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2020/2021 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.