LM siatkarzy: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Fenerbahce Stambuł. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zagrają o drugie zwycięstwo w tym sezonie LM

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zmierzy się z Fenerbahce Stambuł w drugim spotkaniu rozgrywanego w Kędzierzynie-Koźlu turnieju grupy A Ligi Mistrzów. We wtorek gospodarze pokonali w "polskim" meczu PGE Skrę Bełchatów pewnie 3:0. Z kolei klub ze stoicy Turcji, pokonał po tie breaku Lindemans Aalst. Transmisja spotkania Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Fenerbahce Stambuł od godz. 20:30 w Polsacie Sport.

Przed nami druga kolejka spotkań rozgrywanego w Kędzierzynie-Koźlu turnieju grupy A Ligi Mistrzów. W środę najpierw zagrają zespoły, które przegrały w pierwszej kolejce - PGE Skra Bełchatów zmierzy się z Lindemans Aalst. Późnym wieczorem gospodarze turnieju zagrają z tureckim Fenerbahce o pierwsze miejsce  w tabeli.

Zmagania w grupie A rozpoczęły zespoły ze Stambułu i Aalst. Spotkanie było bardzo chaotyczne i żaden z zespołów nie potrafił osiągnąć większej przewagi. Toczyła się gra "punkt za punkt", jak się później okazało, także "set za set". W tie-breaku więcej zimnej krwi zachował zespół ze stolicy Turcji, który ostatecznie zwyciężył 3:2.

Terminarz i plan transmisji turnieju Ligi Mistrzów siatkarzy w Kędzierzynie-Koźlu TUTAJ

W drugim wtorkowym spotkaniu, bełchatowianie mieli spore nadzieje na zwycięstwo. W piątek po zaciętym boju przegrali w PlusLidze z ZAKSĄ tylko 2:3 i liczyli na rewanż. Przeliczyli się i polegli z kretesem. ZAKSA w "polskim" meczu szybko wypracowała sobie przewagę w pierwszym secie. Po dobrych zagrywkach Aleksandra Śliwki kędzierzynianie odskoczyli na sześć punktów i pewnie wygrali w premierową partię. Dwa kolejne sety to była już pełna dominacja mistrzów Polski. Bełchatowianie nie byli w stanie przekroczyć granicy 20 punktów, gospodarze wygrali mecz 3:0.

Kędzierzynianie są bezkonkurencyjni na pakietach PlusLigi - ani razu w tym sezonie nie przegrali - i dobrze rozpoczęli rywalizację w europejskich pucharach. Kolejne wyzwanie czeka ich już w środę. I to poważne. Fenerbahce bardzo dobrze radzi sobie w lidze tureckiej - z 16 spotkań wygrało aż 15 i przewodzi w tabeli. W drużynie grają tak znani siatkarze jak Kubańczyk Salvador Hidalgo Oliva czy Kanadyjczycy Graham Vigrass i Nicolas Hoag. Są w niej także reprezentanci Turcji.

Transmisja meczu Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle - Fenerbahce Stambuł o godz. 20:30 w Polsacie Sport. Przedmeczowe studio od 20:00.