PlusLiga: Jastrzębski Węgiel wrócił na zwycięską ścieżkę

Jastrzębski Węgiel - Czarni 3:0.

Jastrzębski Węgiel wygrał z Cerrad Enea Czarnymi Radom 3:0 w meczu 14. kolejki PlusLigi. Drużyna trenera Marcelo Mendeza przełamała się po dwóch ligowych porażkach z rzędu i pozostanie liderem tabeli.

Premierowa odsłona przyniosła wyrównaną walkę obu drużyn. Lepiej rozpoczęli radomianie (5:8), ale gospodarze błyskawicznie odrobili straty (9:9). Podobnie było w środkowej części seta; jastrzębianie popełniali błędy, a goście uzyskali minimalną przewagę. Przy stanie 18:18 boisko z powodu urazu opuścił środkowy gospodarzy Łukasz Wiśniewski. W końcówce, po ataku Michała Ostrowskiego było 22:23, ale trzy kolejne akcje padły łupem ekipy z Jastrzębia-Zdroju. Atak Jana Hadravy, blok i uderzenie Tomasza Fornala rozstrzygnęły seta (25:23).

W drugiej partii od początku przeważali siatkarze Jastrzębskiego Węgla, którzy wykorzystali słabsze przyjęcie rywali (8:3, 11:6). W środkowej części seta radomianie ruszyli do odrabiania strat (13:11), ale gospodarze szybko odbudowali przewagę (18:12). W końcówce spokojnie ją utrzymali – Trevor Clevenot asem wywalczył piłkę setową (24:17), a w ostatniej akcji radomianie nie zdołali przebić piłki po ataku Hadravy (25:18).

Set numer trzy toczył się już przy wyraźnej przewadze gospodarzy. Wygrali serię akcji od stanu 5:4 do 12:4 i w dalszej części seta mogli kontrolować sytuację. Radomianie w końcówce zmniejszyli nieco punktową różnicę, ale jastrzębianie spokojnie wygrali 25:20. W ostatniej akcji meczu Hadrava zaatakował po bloku rywali.

Skrót meczu Jastrzębski Węgiel - Czarni:

Najwięcej punktów: Tomasz Fornal (13), Jan Hadrava (11), Trevor Clevenot (10) – Jastrzębski Węgiel; Piotr Łukasik (13) – Cerrad Enea Czarni. MVP: Jan Hadrava (9/14 = 64% skuteczności w ataku + 1 as serwisowy + 1 blok).

Jastrzębski Węgiel – Cerrad Enea Czarni Radom 3:0 (25:23, 25:18, 25:20)

Jastrzębski Węgiel: Tomasz Fornal, Łukasz Wiśniewski, Stephen Boyer, Trevor Clevenot, Jakub Macyra, Eemi Tervaportti – Jakub Popiwczak (libero) oraz Jan Hadrava, Dawid Dryja. Trener: Marcelo Mendez.
Cerrad Enea Czarni: Mauricio Borges, Bartłomiej Lemański, Damian Schulz, Piotr Łukasik, Michał Ostrowski, Wiktor Nowak – Mateusz Masłowski (libero) oraz Bartosz Firszt, Sebastian Warda, Paweł Rusin. Trener: Paweł Woicki.

Wyniki meczów 14. kolejki PlusLigi:

2022-12-06: PSG Stal Nysa – Projekt Warszawa 1:3 (25:18, 21:25, 15:25, 20:25)
2022-12-06: Aluron CMC Warta Zawiercie – MKS Ślepsk Malow Suwałki 3:0 (25:13, 25:14, 25:19)
2022-12-06: Jastrzębski Węgiel – Cerrad Enea Czarni Radom 3:0 (25:23, 25:18, 25:20)
2022-12-07: Indykpol AZS Olsztyn – PGE Skra Bełchatów (środa, godzina 16.15; transmisja – Polsat Sport)
2022-12-07: LUK Lublin – Cuprum Lubin (środa, godzina 18.30; transmisja – Polsat Sport)
2022-12-07: BBTS Bielsko-Biała – Barkom Każany Lwów (środa, godzina 21.00; transmisja – Polsat Sport)
2022-12-08: GKS Katowice – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (czwartek, godzina 16.15; transmisja – Polsat Sport)
2022-12-08: Trefl Gdańsk – Asseco Resovia Rzeszów (czwartek, godzina 18.30; transmisja – Polsat Sport).