Gdańsk gospodarzem turnieju finałowego Ligi Narodów siatkarzy 2023. Jest oficjalna decyzja

Siatkówka
Gdańsk gospodarzem turnieju finałowego Ligi Narodów siatkarzy 2023. Jest oficjalna decyzja
fot. Cyfrasport
Turniej finałowy VNL w 2023 roku odbędzie się w Gdańsku.

Potwierdziły się wcześniejsze informacje – turniej finałowy Ligi Narodów siatkarzy 2023 zostanie rozegrany w Gdańsku. Osiem najlepszych zespołów VNL zagra w Ergo Arenie w dniach 19–23 lipca. Ogłoszono również gospodarza turnieju finałowego Ligi Narodów siatkarek; zawody zostaną rozegrane w Arlington w USA od 12 do 16 lipca.

Kibice w Gdańsku nie będą musieli długo czekać na kolejny siatkarski turniej najwyższej rangi. Po tegorocznych mistrzostwach Świata siatkarek czas na emocje w męskim wydaniu. Miasto było wcześniej gospodarzem tegorocznej edycji Ligi Narodów siatkarzy, goszcząc turniej fazy wstępnej. W lipcu 2023 roku w Ergo Arenie zagrają uczestnicy wielkiego finału tych rozgrywek.

 

ZOBACZ TAKŻE: Plebiscyt PS i Polsatu – Bartosz Kurek

 

Siatkarska Liga Narodów 2023 kryje już coraz mniej tajemnic – do pełnego jej obrazu brakuje jeszcze szczegółowego terminarza rozgrywek fazy wstępnej. Ma zostać ogłoszony na początku przyszłego roku.

 

 

Gospodarzami turniejów siatkarzy w fazie grupowej będą: Ottawa (Kanada), Nagoja (Japonia), Rotterdam (Holandia), Orlean (Francja), Anaheim (USA) oraz Pasay City (Filipiny). Nagoja (6–11 czerwca), Rotterdam (20–25 czerwca) i Pasay (4–9 lipca) – to turnieje, w których wystąpi męska reprezentacja Polski.

 

Rozgrywki VNL 2023 będą miały taki sam format jak w minionym sezonie. W rozgrywkach, zarówno kobiecych jak i męskich, zagra 16 reprezentacji. Każdy zespół w ciągu trzech tygodni rozegra 12 spotkań. Do turnieju finałowego awansuje osiem najlepszych drużyn. W nim rozegrane zostaną ćwierćfinały, półfinały oraz finał. Polacy mają zagwarantowane miejsce w turnieju finałowym jako gospodarze.

RM, Polsat Sport, pzps.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie