Igor Jakubowski: Ból jednej osoby okazał się prezentem

Sporty walki
Igor Jakubowski: Ból jednej osoby okazał się prezentem
fot. Polsat Sport
Igor Jakubowski wystąpi w walce wieczoru gali Rocky Boxing Night.

W piątkowy wieczór czekają nas kolejne bokserskie emocje. W walce wieczoru gali Rocky Boxing Night w Wielkim Klinczu zmierzą się Igor Jakubowski i Michal Plesnik. - Ból jednej osoby okazał się prezentem – przyznał polski pięściarz, który pierwotnie miał wystąpić w co-main evencie gali.

Początkowo głównym wydarzeniem Rocky Boxing Night miało być starcie Nikodema Jeżewskiego z Yourim Kalengą. Polak dostał jednak szansę walki w Londynie w starciu o wakujący pas Mistrza Świata WBO wagi cruiser z Lawrencem Okoliem. Zastąpił tam Krzysztofa Głowackiego, który otrzymał pozytywny wynik testu na COVID-19. Na pechu "Główki" skorzystał również Jakubowski.

 

- Ból jednej osoby okazał się prezentem. Z co-main eventu wskoczyłem na walkę wieczoru. Co do mojego rywala, wiem że to mistrz Słowacji, potrafi boksować i ostatnio stoczył równy pojedynek z Aboulayem Diane, z którym zresztą też kiedyś walczyłem. To bardzo dobry test, jak na ten etap mojej kariery. Nie ma stresu, staram się być wyluzowany. Jestem po mocnych sparingach z Michałem Cieślakiem i Nikodemem Jeżewskim, dlatego nie martwię się o moją formę – zapewniał Jakubowski w magazynie sportów walki „Koloseum”.

 

ZOBACZ TAKŻE: Nikodem Jeżewski: Wszystko rozgrywa się w mojej głowie

 

W Wielkim Klinczu czeka nas kilka ciekawych walk z udziałem utalentowanych, młodych zawodników. Interesująco zapowiadają się występy trzech pięściarzy z Kuby. W historycznym debiucie udział wezmą Pablo Sanchez, Evander Rivera i Ihosvany Garcia. 

 

- To nie byle jacy sportowcy, wszyscy to młodzi medaliści – zapewniał promotor gali Krystian Każyszka.

 

Nie zabraknie też niespodzianki. Ze względu na obostrzenia i brak możliwości wpuszczenia kibiców, na trybunach zasiądą nietypowi goście. Event po raz pierwszy na świecie odbędzie się w towarzystwie figur woskowych.

 

- Zobaczymy Donalda Trumpa, Mike’a Tysona, Angelinę Jolie, Brada Pitta czy Bruce’a Willisa – wyliczał Każyszka.

 

Fragment magazynu Koloseum w załączonym materiale wideo.

 

agb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie