Lekkoatletyczne HMŚ: Impreza w Nankinie ponownie przełożona, tym razem na 2023 rok

Inne
Lekkoatletyczne HMŚ: Impreza w Nankinie ponownie przełożona, tym razem na 2023 rok
Fot. PAP
Lekkoatletyczne halowe mistrzostwa świata zostały ponownie przełożone.

Lekkoatletyczne halowe mistrzostwa świata w chińskim Nankinie zostały ponownie przełożone, tym razem z 2021 na 2023 rok – poinformowała międzynarodowa federacja World Athletics. Wcześniej planowano, że odbędą się one w dniach 19-21 marca 2021, dwa tygodnie po halowych mistrzostwach Europy w Toruniu.

Pierwotnie HMŚ w Nankinie miały zostać przeprowadzone od 13 do 15 marca tego roku, ale zostały przełożone ze względu na pandemię COVID-19.

 

Obawy związane z rozprzestrzeniającym się koronawirusem sprawiły jednak, że HMŚ mają kolejną nową datę – marzec 2023, tj. rok po mistrzostwach świata w Belgradzie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kenijczyk pobił rekord świata w półmaratonie

 

W komunikacie World Athletics zaznaczono, że chodzi o bezpieczeństwo i zdrowie wszystkich uczestników, o należyte rozważenie ryzyka związanego z uczestnictwem dużej grupy sportowców i oficjeli, ale także realizację polityki zapobiegania pandemii przez kraj organizujący HMŚ.

 

Kilka tygodni temu przedstawiciele władz europejskiej federacji wizytowali Arenę Toruń. - Komitet organizacyjny bardzo dynamicznie reaguje na zmieniającą się sytuację. Wszystkie wypracowywane przez nas scenariusze i zasady napawają mnie optymizmem. Naszym celem jest powrót tutaj w marcu 2021 – przyznał wówczas dyrektor European Athletics Christian Milz.

 

ZOBACZ TAKŻE: Trening Adam Kszczota w górach bez gór, czyli hipoksja w Warszawie

 

HME w Toruniu zaplanowane są w dniach 5-7 marca 2021. Dotychczas Polska organizowała HME tylko raz. W 1975 roku impreza odbyła się w Katowicach. Wówczas Biało-Czerwoni zdobyli dziesięć medali - 2 złote, 3 srebrne i 5 brązowych.

PI, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze