Liga Europy: Porażka Lecha na pożegnanie z rozgrywkami

Lech Poznań porażką pożegnał się z Ligą Europy.

Lech Poznań musiał uznać wyższość Rangers FC w ostatnim spotkaniu fazy grupowej Ligi Europy. Goście wygrali 2:0 po golach Cedrica Ittena i Ianisa Hagiego. "Kolejorz" zajął ostatnie miejsce w grupie D i nie awansował do 1/16 finału LE.

Poznaniacy pierwszą okazję do zdobycia gola mieli już w 3. minucie gry. Po rzucie rożnym piłkę przed polem karnym przechwycił Pedro Tiba. Strzał Portugalczyka bez większych problemów obronił Jon McLaughin. Dziesięć minut później trener Żuraw musiał dokonać wymuszonej zmiany. Groźnie wyglądającego urazu nabawił się Michał Skóraś, a w jego miejsce na placu gry pojawił się Jan Sykora. W 16. minucie stuprocentową okazję do zdobycia gola miał Lubomir Satka. Słowak znalazł miejsce w polu karnym i po centrze ze skrzydła oddał strzał głową. Piłka przefrunęła nad poprzeczką bramki Rangers.

Lech dłużej utrzymywał się na połowie rywala i miał bardziej klarowne okazje do strzelenia bramki. W końcu jednak do głosu doszli piłkarze Stevena Gerrarda. W 31. minucie Cedric Itten ruszył prawym skrzydłem, a następnie oddał mocny i precyzyjny strzał przy bliższym słupku. Futbolówka trafiła do siatki. "The Gers" wyszli na prowadzenie mimo przewagi zawodników "Kolejorza".

W końcówce pierwszej części gry goście mogli podwyższyć, ale Tymoteusz Puchacz w porę zablokował uderzenie Ianisa Hagiego. Po czterdziestu pięciu minutach Lech przegrywał 0:1.

Po zmianie stron wicemistrzowie Polski mogli wyrównać w 54. minucie gry. Wówczas z rzutu wolnego uderzał Puchacz, lecz jego strzał obronił McLaughin. Później przez kilkanaście minut nie działo się zbyt wiele, aż w końcu w 72. minucie goście podwyższyli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego najwyżej w polu karnym wyskoczył Connor Goldson. Anglik oddał strzał, po którym piłka trafiła w słupek bramki Filipa Bednarka. Chwilę później do futbolówki dopadł Hagi. Rumun z najbliższej odległości zdobył drugiego gola dla Rangers FC.

Drugi gol kompletnie pozbawił animuszu ekipę z Poznania. Zespół ze Szkocji bez większych problemów utrzymał korzystny wynik do końca meczu. Podopieczni Stevena Gerrarda zajęli pierwsze miejsce w grupie D. Lech zakończył rywalizację na ostatniej, czwartej pozycji.

Lech Poznań - Rangers FC 0:2 (0:1)

Bramki: Itten 31, Hagi 72

Lech: Filip Bednarek - Bohdan Butko, Ľubomír Šatka, Đorđe Crnomarković, Tymoteusz Puchacz - Michał Skóraś (12, Jan Sýkora; 64, Dani Ramírez), Karlo Muhar, Pedro Tiba (46, Jakub Moder), Filip Marchwiński, Jakub Kamiński (46, Wasyl Kraweć) - Mikael Ishak (64, Mohammad Awwad).

Rangers: Jon McLaughlin - Nathan Patterson (66, James Tavernier), Connor Goldson, Leon Balogun (80, Calvin Bassey), Borna Barišić -Scott Arfield, Bongani Zungu (77, Brandon Barker), Glen Kamara - Joe Aribo, Cédric Itten (80, Alfredo Morelos), Ianis Hagi (77, Ryan Kent).

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2020/2021 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.