PlusLiga: Tomasz Fornal z nowym kontraktem. Siatkarz i klub są w siódmym niebie

Siatkówka
PlusLiga: Tomasz Fornal z nowym kontraktem. Siatkarz i klub są w siódmym niebie
fot. Jastrzębski Węgiel
Tomasz Fornal ma pomóc Jastrzębskiemu Węglowi w realizacji ambitnych planów

Tomasz Fornal zostaje w Jastrzębskim Węglu. Siatkarz podpisał nową umowę z klubem, dla którego będzie grać przez trzy kolejne sezony. Obie strony mówią o zadowoleniu z takiego obrotu sprawy, a działacze podkreślają, że zatrzymywanie młodych, perspektywicznych graczy, to element długofalowej strategii.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasz klub związał się nową, trzyletnią umową z przyjmującym Tomaszem Fornalem - napisano w komunikacie Jastrzębskiego Węgla.

 

- Nie ukrywam wielkiego zadowolenia i satysfakcji z tego, że Tomek podpisał kontrakt z nami na trzy lata. To świadczy o tym, że zawodnicy z wielkimi perspektywami, a za takiego uważam Tomka, bardzo pozytywnie postrzegają politykę klubu i markę Jastrzębskiego Węgla - powiedział Adam Gorol, prezes klubu z Jastrzębia-Zdroju.

 

 

Szef zarządu dodał:

 

- Tomek idealnie wpisuje się w naszą długofalową politykę rozwoju klubu od strony sportowej. Ta nasza filozofia zakłada, że w drużynie potrzebujemy zawodników zarówno z dużym doświadczeniem, jak i młodych z potencjałem. Właśnie takich jak Tomek. Ważny jest okres przez jaki obowiązywać będzie umowa z tym zawodnikiem. Uważam bowiem, że nie da się realizować polityki klubu poprzez krótkoterminowe kontrakty. Musi być stabilizacja i długofalowa polityka. Po to, żeby można było dobrze przygotować zespół od strony szkoleniowej oraz żeby zawodnicy zżyli się ze sobą i dobrze się ze sobą czuli.

 

ZOBACZ TAKŻE: Szybkie zwycięstwo PGE Skry Bełchatów w Lidze Mistrzów

 

23-letni siatkarz Jastrzębskiego Węgla również nie ukrywa swojej radości z takiego obrotu spraw.

 

- Bardzo się cieszę z tej decyzji. To świadczy o tym, że ja się dobrze czuję w tym miejscu oraz że prezes i ludzie, którzy podejmują decyzje co do kształtu zespołu i sztabu szkoleniowego, są zadowoleni z mojej pracy, którą wykonuję w klubie. Cieszę się, że Jastrzębski Węgiel mi zaufał - zaznaczył Fornal.

 

Wychowanek UKS 22 Kraków trafił do Jastrzębskiego Węgla przed sezonem 2019/2020 z drużyny Cerradu Enea Czarnych Radom. Ma sporo osiągnięć w siatkówce młodzieżowej, z których najważniejszymi są mistrzostwo Europy i świata kadetów oraz mistrzostwo Europy i świata juniorów. Oprócz tego, zadebiutował już także w seniorskiej kadrze Polski i wywalczył z nią brązowy medal Ligi Narodów.

 

ZOBACZ TAKŻE: Druga wygrana Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w LM

 

- W Jastrzębskim Węglu spędziłem jak dotychczas półtora roku. Jest to Klub bardzo dobrze zorganizowany, w którym zawodnicy mają odpowiednią opiekę. W tym klubie gra się o najwyższe cele. Wykonałem tutaj duży skok pod względem sportowym i mam nadzieję, że te trzy lata które są przede mną, spędzę wraz z kolegami z zespołu owocnie i że w tym czasie zdobędziemy niejeden medal - nadmienia Fornal.

 

Nowy kontrakt Fornala to wspaniała wiadomość również dla trenera Luke’a Reynoldsa.

 

- W ciągu ostatnich dwóch sezonów zawodnik ten „rósł” pod względem umiejętności, fizyczności, a także z każdym rokiem dorastał mentalnie. Ta jego długoterminowa umowa z klubem pozwala mu realnie patrzeć na osiągnie wspaniałych sukcesów nie tylko w obecnym sezonie, ale i w dalszej perspektywie. W rezultacie, może on zbudować naprawdę silne relacje z ludźmi wokół klubu i nazywać go swoim domem - uważa szkoleniowiec.

 

Informacja prasowa, WŁ., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze