Efektowne czapy Bartosza Bednorza! Amerykański siatkarz dwukrotnie zablokowany (WIDEO)

W berlińskiej Max-Schmeling-Halle toczy się turniej grupy B Ligi Mistrzów siatkarzy. W jedynym środowym meczu Berlin Recycling Volleys przegrał z Zenitem Kazań 0:3. W ekipie zwycięzców zagrał Bartosz Bednorz, który w pierwszej partii popisał się dwoma efektownymi pojedynczymi blokami.

Siatkarze Berlin Recycling Volleys udanie rozpoczęli mecz z Zenitem, w początkowych fragmentach pierwszego seta uzyskali kilka punktów przewagi. Sygnał do ataku w ekipie z Kazania dał Bartosz Bednorz, który w krótkim odstępie czasu (12:11, 14:13) popisał się dwoma efektownymi blokami. W obu przypadkach zatrzymał ataki Benjamina Patcha.

Takie czapy mogą zdeprymować każdego siatkarza. Od tego fragmentu seta ekipa ze stolicy Tatarstanu zaczęła przejmować inicjatywę i pewnie wygrała 3:0 (25:21, 25:19, 25:18).

Bednorz wywalczył w całym meczu 12 punktów (9/16 = 56% skuteczności w ataku + 1 as serwisowy + 2 bloki). Najlepiej punktującym graczem spotkania był Maksim Michajłow, który zdobył 14 oczek (w tym 4 z zagrywki), a 13 punktów dorzucił Earvin N’Gapeth. W ekipie BRV najlepiej punktowali Timothée Carle i Cody Kessel (po 9).

Dwa efektowne bloki Bartosza Bednorza w załączonym materiale wideo.

Wyniki środowych meczów Ligi Mistrzów siatkarzy:

grupa A:
Lindemans Aalst – PGE Skra Bełchatów 0:3 (16:25, 17:25, 16:25)
Fenerbahce HDI Stambuł – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (21:25, 20:25, 13:25)