"El Pais" o Superpucharze Hiszpanii: Arabia Saudyjska nie chce najbliższej edycji

Piłka nożna
"El Pais" o Superpucharze Hiszpanii: Arabia Saudyjska nie chce najbliższej edycji
fot. PAP/EPA
Arabia Saudyjska z powodu pandemii Covid-19 zrezygnowała z organizacji styczniowej edycji Superpucharu Hiszpanii.

Arabia Saudyjska z powodu pandemii Covid-19 zrezygnowała z organizacji styczniowej edycji Superpucharu Hiszpanii, mimo wiążącej umowy z tamtejszą federacją piłkarską (RFEF) - poinformowała gazeta "El Pais". W zastępstwie ma się ona odbyć na terenie Andaluzji.

W 2019 roku RFEF podpisała trzyletnią umowę na organizację Superpucharu Hiszpanii w rozszerzonej, turniejowej formule w Arabii Saudyjskiej. Według doniesień prasowych, federacja miała zarobić dzięki temu 120 milionów euro. Pierwsza edycja z udziałem czterech drużyn odbyła się w styczniu bieżącego roku w Dżuddzie i zakończyła triumfem Realu Madryt.

 

Jak podał dziennik "El Pais", Arabia Saudyjska nie chciała organizować najbliższej edycji do czasu, aż zostaną zniesione obostrzenia związane z pandemią, a kibice będą mogli wrócić na trybuny. Jak dodano, kraj z Bliskiego Wschodu zgodził się, by w ramach rekompensaty przedłużyć umowę o rok.

 

ZOBACZ TAKŻE: Klopp zmienia zdanie na temat VAR-u

 

RFEF nie potwierdziła jak na razie informacji o zmianie lokalizacji, ale zaznaczyła, że wkrótce wyda komunikat.

 

W najbliższej edycji wystąpią Real Madryt, Barcelona, Real Sociedad i Athletic Bilbao. Według dziennikarzy "El Pais" finał ma się odbyć 17 stycznia w Sewilli, a półfinały w dniach 13-14 stycznia w tym samym mieście, Maladze lub Kordobie.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie