Fortuna 1 Liga: Zwycięstwo Puszczy. Trwa fatalna passa GKS-u Bełchatów

GKS Bełchatów przegrał piąty mecz z rzędu.

W sobotnim meczu 17. kolejki Fortuna 1 Ligi ekipa Puszczy Niepołomice pokonała na wyjeździe GKS Bełchatów 2:0. Przyjezdni tym samym przerwali pasmo niepowodzeń, podczas gdy dla gospodarzy była to piąta porażka z rzędu.

Oba zespoły przystąpiły do sobotniej rywalizacji z chęcią przerwania passy porażek. Niepołomiczanie schodzili z boiska pokonani w trzech wcześniejszych konfrontacjach, podczas gdy bełchatowianie musieli uznać wyższość rywali w czterech poprzednich starciach.

Mecz znakomicie rozpoczął się dla gości, mimo że na listę strzelców wpisał się zawodnik GKS-u, Seweryn Michalski. Gol był jednak samobójczy. Piłkarz miejscowych "efektownie" przelobował swojego golkipera, któremu futbolówka "wpadła za kołnierz".

W dalszej fazie rywalizacji w pierwszej połowie nie oglądaliśmy trafień. Obie drużyny stwarzały sobie sytuacje, ale bez szczęśliwej finalizacji. Lepsze wrażenie sprawiali jednak niepołomiczanie.

GKS zaczął prezentować się lepiej w okolicach 70. minuty drugiej połowy. To jednak podopieczni Tomasza Tułacza zadali kolejny cios. W 85. minucie znowu nie popisali się defensorzy bełchatowskiego zespołu. Jeden z obrońców stracił piłkę w bocznym sektorze boiska blisko swojego pola karnego. Goście wyprowadzili szybką kontrę, którą wykończył strzałem po długim rogu Jewhen Radionow.

Po drugim straconym golu GKS nie miał już argumentów, aby odpowiedzieć rywalom. Puszcza zasłużenie cieszyła się z wygranej i przerwała złą passę, którą GKS niechlubnie kontynuuje.

GKS Bełchatów - Puszcza Niepołomice 0:2 (0:1)
Bramki: Michalski 7 sam., Radionow 85

Skrót meczu w załączonym materiale wideo.