PŚ w biathlonie: Dublet Francuzów, pierwsze punkty Grzegorza Guzika

Quentin Fillon wygrał w Hochfilzen.

Dubletem francuskich biathlonistów zakończył się w austriackim Hochfilzen bieg na dochodzenie na 12,5 km Pucharu Świata. Wygrał Quentin Fillon Maillet przed Emilienem Jacquelinem. Pierwsze punkty zdobył Grzegorz Guzik, który zajął 39. miejsce. Fillon Maillet wyprzedził rodaka o 25,5 s. Trzecie miejsce zajął Norweg Johannes Dale ze stratą 49,5 s.

Francuzi strzelali szybko i bezbłędnie. Fillon Maillet ruszył na trasę jako drugi, 17 sekund po Dale, zwycięzcy piątkowego sprintu, ale doścignął go już podczas pierwszej wizyty na strzelnicy, gdzie Norweg raz się pomylił i musiał pokonać 300-metrową rundę karną.

Dale spudłował jeszcze na czwartym strzelaniu i nie miał szans nawiązać walki z "Trójkolorowymi". Tuż za podium uplasował się lider klasyfikacji generalnej Norweg Johannes Thingnes Boe.

Dobrze wypadł Guzik, który z 55. lokaty zajmowanej po sprincie awansował na 39 i zdobył pierwsze w tym sezonie punkty PŚ. Na mecie stracił do zwycięzcy niespełna cztery i pół minuty.

Wcześniej w sztafecie kobiet Polki zajęły 13. miejsce. Triumfowały Norweżki.

W niedzielę w Hochfilzen odbędą się bieg na dochodzenie na 10 km kobiet oraz sztafeta 4x7,5 km mężczyzn.