Groźne zderzenie w Bundeslidze. Mark Uth w trakcie meczu potrzebował kroplówki

Mark Uth zderzył się w starciu powietrznym z Feliksem Uduokhaiem i stracił przytomność.

Do mrożącego krew w żyłach zdarzenia doszło w meczu 11. kolejki Bundesligi pomiędzy Augsburgiem a FC Schalke 04. Piłkarz „Die Koenigsblauen” Mark Uth zderzył się w starciu powietrznym z Feliksem Uduokhaiem i stracił przytomność. Służby medyczne były zmuszone podłączyć napastnikowi kroplówkę.

Na tablicy świetlnej była właśnie dziesiąta minuta meczu, kiedy do pojedynku powietrznego wyskoczyli Uth i Uduokhai. Podczas walki o futbolówkę obaj zawodnicy niefortunnie zderzyli się głowami. Momentalnie po tym zdarzeniu napastnik Schalke stracił przytomność i padł na murawę.

Przy 29-latku błyskawicznie pojawiła się służba medyczna. Lekarze udzielili pierwszej pomocy zawodnikowi, podłączając go do kroplówki. Trzymał ją kolega Utha z zespołu - Hiszpan Omar Marcell. Arbiter postanowił przerwać spotkanie.

Chwilę później napastnik FC Schalke 04 opuścił boisko na noszach i został przetransportowany do szpitala, gdzie przeszedł szczegółowe badania. Według niemieckiego magazynu „Kicker” jego stan jest stabilny.

Mecz pomiędzy FC Augsburg i FC Schalke 04 został wznowiony. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Oznacza to, że „Die Koenigsblauen” zamykają tabelę Bundesligi z czterema punktami na koncie. Co ciekawe, ekipa pozostaje bez zwycięstwa od 17 stycznia bieżącego roku. Nie wygrała kolejnych 27. konfrontacji w najwyższej klasie rozgrywkowej w Niemczech.