Niespodzianka w Energa Basket Lidze! HydroTruck pokonał Legię

Jabarie Hinds punktował najlepiej w meczu z Legią Warszawa.

HydroTruck Radom po niezwykle zaciętym meczu pokonał Legię Warszawa 71:70 w 16. kolejce Energa Basket Ligi.

Obie drużyny na początku spotkania grały nerwowo i miały spore problemy ze skutecznością. Dzięki Jamelowi Morrisowi to Legia prowadziła 6:2, ale sytuacja zmieniała się bardzo szybko. Trafienia Robertsa Stumbrisa i Dayona Gruffina sprawiły, że po 10 minutach było 15:11 dla gospodarzy. W drugiej kwarcie zespół z Warszawy szybko doprowadził do remisu, ale nie mógł wyjść na prowadzenie, bo swoje akcje kończyli Brett Prahl oraz Filip Zegzuła. Przyjezdni po kilku minutach w końcu zdobyli przewagę - zawdzięczali to przede wszystkim Morrisowi. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się remisem - po 33.

W trzeciej kwarcie sytuacja nie zmieniała się zbyt mocno. Nawet gdy po trafieniach Hindsa oraz Griffina HydroTruck uciekał na sześć punktów, to trafienia Medforda i Karolaka sprawiały, że gości przegrywali już tylko punktem. Rzuty Morrisa oznaczały, że ekipa trenera Wojciecha Kamińskiego cieszyła się później z prowadzenia, ale w ostatniej sekundzie kwarty trójka Jabariego Hinsa ustawiła wynik po 30 minutach na 59:58. W kolejnej części meczu Legia znowu była odrobinę lepsza po rzutach Morrisa. Taką samą “bronią” odpowiadał jednak Hinds, więc spotkanie cały czas było niezwykle zacięte. W końcówce obie drużyny ponownie miały problemy ze skutecznością. Po rzutach wolnych Hindsa na prowadzeniu był HydroTruck. Ostatnia akcja należała jednak do gości - swojej trójki nie trafił Morris i to radomianie cieszyli się ze zwycięstwa 71:70.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Jabarie Hinds z 31 punktami, 4 zbiórkami i 4 asystami. Jamel Morris zdobył dla gości 31 punktów i 4 zbiórki.

HydroTruck Radom - Legia Warszawa 71:70 (15:11, 18:22, 26:25, 12:12).

Punkty:

HydroTruck Radom: Jabarie Hinds 31, Dayon Griffin 10, Roberts Stumbris 9, Marcin Piechowicz 8, Filip Zegzuła 7, Brett Prahl 4, Daniel Wall 2, Aleksander Lewandowski 0.

Legia Warszawa: Jamel Morris 31, Jakub Karolak 12, Lester Medford Jr 9, Nickolas Neal 7, Dariusz Wyka 4, Adam Linowski 3, Grzegorz Kulka 2, Grzegorz Kamiński 2, Earl Watson 0, Jakub Sadowski 0.