Bartosz Bednorz lepszy od Macieja Muzaja w "polskim" meczu

Siatkówka
Bartosz Bednorz lepszy od Macieja Muzaja w "polskim" meczu
fot. Instagram / Ural Ufa
Siatkarze Zenitu Kazań z Bartoszem Bednorzem w składzie pokonali ekipę Uralu Ufa, w której występuje Maciej Muzaj.

W przełożonym meczu 13. kolejki Superligi po przeciwnej stronie siatki stanęło dwóch Polaków. Siatkarze Zenitu Kazań z Bartoszem Bednorzem w składzie pokonali ekipę Uralu Ufa, w której występuje Maciej Muzaj. Obaj Biało-Czerwoni reprezentanci byli wyróżniającymi się zawodnikami w swoich zespołach.

W poniedziałkowym "polskim" spotkaniu sam Muzaj nie wystarczył. Mimo że atakujący był najjaśniejszą postacią na boisku, dominacja Zenitu była nie do podważenia i drużyna z Kazania bez problemów pokonała Ural 0:3 (21:25, 16:25, 22:25).

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Volleyball Club Zenit-Kazan (@volleyzenit)

 

Kadrowicze ekipy Vitala Heynena nie zawiedli oczekiwań i od początku meczu byli podporami swoich rosyjskich drużyn. Bednorz wywalczył dla Zenitu 12 punktów. Atakował 20 razy, z czego skończył 11 piłek (55 procent skuteczności). W całym meczu odebrał 15 serwisów, w których naliczono mu 40 procent pozytywnego i 7 procent perfekcyjnego przyjęcia. Natomiast Muzaj zdobył 11 oczek dla Uralu, w tym 10 atakiem (59 procent skuteczności). Były to najwyższe noty w obu zespołach, przy czym Bednorz miano lidera podzielił z Fedorem Woronkowem, który zgarnął taką samą pulę punktów.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Волейбольный клуб Урал (@volleyufa)

 

Podopieczni szkoleniowca Władimira Alekno wygrali 12 z 13 meczów, co daje im na ten moment pozycję lidera w rosyjskich rozgrywkach. Ural zajmuje ósme miejsce z sześcioma zwycięstwami.

 

Zobacz także: Zenit szuka wzmocnień! Matthew Anderson znów zagra w Rosji?

NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie