Kowalski: PSG kontra FC Barcelona to prezent świąteczny z historią w tle

Piłka nożna
Kowalski: PSG kontra FC Barcelona to prezent świąteczny z historią w tle
fot. PAP
Hitem 1/8 finału Ligi Mistrzów będzie starcie pomiędzy PSG a Barceloną.

Wielkie emocje towarzyszyły w poniedziałkowe popołudnie wszystkim sympatykom europejskiego futbolu. W Nyonie odbyło się m.in. losowanie par 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów. Które starcie zapowiada się najciekawiej? - Z pewnością prezentem świątecznym dla kibiców będzie dwumecz pomiędzy Paris Saint-Germain a Barceloną. Trzeba przyjrzeć się backgroundowi tych drużyn, które zmierzyły się w dwumeczu z 2017 roku. Wówczas Katalończycy zaliczyli niesamowitą pogoń – przyznał Cezary Kowalski.

W samo południe w szwajcarskim Nyonie rozpoczęło się losowanie par 1/8 finału najbardziej elitarnych rozgrywek na Starym Kontynencie. Na tym etapie zagra szesnaście najlepszych drużyn. Nie zabrakło w tym gronie finalisty poprzedniej edycji PSG, który zmierzy się w hitowym starciu z Barceloną.

 

- Zawsze doszukujemy się przedwczesnego finału. Z pewnością prezentem świątecznym dla kibiców będzie dwumecz pomiędzy Paris Saint-Germain a Barceloną. Trzeba przyjrzeć się backgroundowi tych drużyn, które zmierzyły się w dwumeczu z 2017 roku. Wówczas Katalończycy zaliczyli niesamowitą pogoń. W pierwszym meczu w Paryżu przegrali 0:4, żeby u siebie wygrać 6:1  To było coś, co jest właściwie takim dużym punktem odniesienia do Ligi Mistrzów. W pewnym momencie zaczęło się mówić, że te rozgrywki stały się zbyt przewidywalne, a nawet nudne. Ta „remontada” w wykonaniu Barcelony sprawiła, że o Champions League znów mówi się jak o świeżym produkcie. Dochodzi do niespodzianek i do nieprawdopodobnych rozstrzygnięć – powiedział Kowalski.

 

ZOBACZ TAKŻE: Znamy pary 1/8 finału Ligi Mistrzów. Barcelona zagra z PSG!

 

Fani futbolu mogą mieć jednak wątpliwości, co do samego poziomu sportowego tego meczu.

 

- W tym momencie FC Barcelona jest na gigantycznym zakręcie. Z drugiej strony PSG to też nie jest zespołem wyjątkowo ugruntowanym. Oczywiście, ostatnio dotarli do finału rozgrywek. Widać również, że te ogromne pieniądze „wpompowane” w klub zaczynają przynosić efekty. Czy  jednak jest to zespół z duszą? Czy to jest drużyna, która zawsze gra tak samo? Czy to ekipa, która jest nie do zatrzymania? W ostatnich trzech meczach ligi francuskiej gubili punkty. Poza tym kolejne problemy ma ich największa gwiazda. Nie wiadomo co dalej z Neymarem, który odniósł kontuzję – dodał.

 

Czego można zatem oczekiwać od tego starcia?

 

- To taki dwumecz, w którym będzie bardzo wiele znaków zapytania. Mimo wszystko zagrają ze sobą dwaj europejscy giganci. Myślę, że na tym będziemy się skupiać, jeśli chodzi o następną fazę Ligi Mistrzów. Uważam, że to najbardziej atrakcyjny mecz, choć nie sądzę, że pozostałe pary nie wyglądają ciekawie – podsumował.

 

Cała rozmowa Roberta Małolepszego z Cezarym Kowalskim w załączonym materiale wideo.

 

Robert Małolepszy, PN , Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie