Mistrz Polski uzupełnia braki. Brazylijka wzmocni skład Chemika Police

Siatkówka
Mistrz Polski uzupełnia braki. Brazylijka wzmocni skład Chemika Police
fot. PAP
Przyjmująca Samara Rodrigues de Almeida wzmocni skład Chemika Police.

Władze wraz ze sztabem szkoleniowym Grupy Azoty Chemika Police szukali i znaleźli następstwo Wilmy Salas, która nie tak dawno doznała poważnej kontuzji kolana. Wybór padł na Brazylijkę Samarę Rodrigues de Almeida, która ostatni sezon spędziła we włoskim Zanetti Bergamo.

Drużyna z Polic od początku sezonu boryka się z kontuzjami. Natalia Mędrzyk nie doszła do siebie w 100 procentach po zabiegu, który przeszła w okresie wakacji. Salas w połowie października podczas meczu z BKS BOSTIK Bielsko-Biała poważne uszkodziła kolano, a początkiem grudnia Katarzyna Połeć zerwała ścięgno achillesa.

 

Zobacz także: Dramatyczna kontuzja w zespole mistrzyń Polski. Gwiazda wypada do końca sezonu

 

Klub Mistrzyń Polski nie stanął biernie wobec tych problemów i znalazł następczynię kubańskiej przyjmującej. Wybór padł na Rodrigues de Almeida. Brazylijka ma 185 cm wzrostu i grała w rodzimych klubach takich jak Desportivo Macae, Sollys Osasco, Pinheiros i Minas Tenis Clube. W 2016 roku wyjechała do Europy, gdzie spędziła sezon w Rumunii w barwach CS Volei Alba Blaj, potem przeniosła się do Volero Zurych. W 2018 roku znów wróciła do ligi brazylijskiej, a ostatni sezon miała rozegrać we francuskim RC Cannes, jednak przeniosła się do Włoch, do klubu Zanetti Bergamo. Trener włoskiego zespołu nie stawiał na nią zbyt często stąd decyzja siatkarki o zmianie klubu i wyjazd do Polski.

 

Rodrigues de Almeida najprawdopodobniej będzie do dyspozycji trenera Ferhat Akbasa od początku nowego roku.

NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie