Bundesliga: Dublet Roberta Lewandowskiego z VfL Wolfsburg

Robert Lewandowski zdobył łącznie 23 bramki przeciwko VfL Wolfsburg.

Robert Lewandowski się nie zatrzymuje! Napastnik Bayernu Monachium zdobył dwie bramki w starciu z "ulubionym rywalem", a mistrzowie Niemiec pokonali VfL Wolfsburg 2:1. Łącznie Polak w starciu z "Wilkami" strzelił już 23 gole.

Spotkanie na Allianz Arena lepiej rozpoczęli goście. Wynik spotkania już w piątej minucie otworzył Maximilian Philipp. Bawarczycy chcieli jak najszybciej doprowadzić do wyrównania, ale nie mogli przełamać defensywy "Wilków".

Gdy wydawało się, że zespół Olivera Glasnera zejdzie do szatni na prowadzeniu - dał o sobie znać Robert Lewandowski. "Kat" Wolfsburga zdobył jubileuszową 250. bramkę w Bundeslidze po podaniu Kingsleya Comana.

Chwilę po przerwie znów w roli głównej wystąpił napastnik Bawarczyków. Otrzymał piłkę z głębi pola, wbiegł w pole karne, minął jednego z obrońców i precyzyjnym uderzeniem pokonał Koena Casteelsa. Dla kapitana "Biało-Czerwonych" było to już 23. trafienie przeciwko Wolfsburgowi.

Dwadzieścia minut przed końcowym gwizdkiem, na murawie pojawił się Bartosz Białek. Mało brakowało, a polski napastnik "Wilków" wyrównałby wynik spotkania. Na posterunku był jednak Manuel Neuer, który popisał się kapitalną interwencją.

Ostatecznie Bawarczycy pokonali VfL Wolfsburg 2:1 i utrzymali pozycję wicelidera Bundesligi. Na szczycie nadal jest Bayer Leverkusen, który w środę wygrał na wyjeździe 1. FC Koeln 4:0.

Z kolei w klasyfikacji strzelców prowadzi Lewandowski z 15 golami na koncie. Drugi w tym zestawieniu jest snajper Borussii Dortmund Erling Haaland, który zdobył dziesięć bramek.

Bayern Monachium - VfL Wolfsburg 2:1 (1:1)

Bramki: Robert Lewandowski 45+1, 50 - Maximilian Philipp 5