Karl Geiger ma koronawirusa!

Zimowe
Karl Geiger ma koronawirusa!
fot. PAP
Karl Geiger

Mistrz świata w lotach narciarskich Niemiec Karl Geiger miał pozytywny wynik testu na Covid-19 - ujawnił Niemiecki Związek Narciarski. "Zawodnik nie wystąpi w zawodach w Engelbergu" - potwierdził trener reprezentacji Niemiec Stefan Horngacher.

"Nic mi nie jest, nie mam żadnych objawów" - powiedział 27-letni skoczek, który aktualnie przebywa na kwarantannie. Testy przeprowadzone u innych skoczków reprezentacji Niemiec dały wynik negatywny.

 

Geiger w najbliższych dniach przejdzie kolejne testy. Od ich wyniku będzie zależało, kiedy będzie mógł wznowić treningi przed Turniejem Czterech Skoczni.

 

ZOBACZ TAKŻE: Polska zorganizuje dwa dodatkowe konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich

 

Tydzień przed MŚ w lotach Geiger z powodu zaawansowanej ciąży żony zrezygnował ze startu w zawodach Pucharu Świata w Niżnym Tagile. Po kilku dniach wrócił do kadry i w Planicy odniósł największy indywidualny sukces w karierze. Dzień później, w niedzielę razem z drużyną sięgnął po srebrny medal, a w poniedziałek wieczorem powitał na świecie pierwsze dziecko - córkę Luisę. "Perfekcyjny tydzień właśnie się dopełnił" - napisał wtedy w mediach społecznościowych.

psl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie