PŚ w biathlonie: Dominacja Norwegów w sprincie w Hochfilzen

Norwegowie zajęli cztery pierwsze miejsca w biathlonowym sprincie zawodów Pucharu Świata w Hochfilzen.

Norwegowie zajęli cztery pierwsze miejsca w biathlonowym sprincie zawodów Pucharu Świata w Hochfilzen. Najlepszy był Sturla Holm Laegreid, który o 7,9 s wyprzedził Johannesa Dale i o 19,9 s lidera klasyfikacji generalnej Johannesa Thingnesa Boe. Polacy daleko.

Laegreid i Dale byli bezbłędni na strzelnicy i rywalizowali o pierwsze miejsce w pojedynku korespondencyjnym. Z kolei Boe po raz kolejny zaimponował formą biegową. Musiał pokonać aż dwie karne rundy, a mimo wszystko udało mu się wywalczyć miejsce na podium. Czwartego kolegę z reprezentacji Vetle Sjaastada Christiansena wyprzedził o 22,6 s. W pierwszej dziesiątce tylko Boe popełnił dwa błędy na strzelnicy.

Słabo radzili sobie w Hochfilzen, gdzie rywalizacja odbywa się drugi tydzień, Polacy. Najlepszy z nich Grzegorz Guzik stracił do zwycięzcy prawie trzy minuty, miał cztery karne rundy i został sklasyfikowany na 70. pozycji. Tomasz Jakieła był 89. ze stratą 3.37,4, Łukasz Szczurek - 103. z czasem o 4.33,9 słabszym od Laegreida, a Przemysław Pancerz był przedostatni - 107. ze stratą 5.42,7.

W piątek w sprincie będą rywalizować kobiety. Na weekend zaplanowane są biegi na dochodzenie i ze startu wspólnego.