Bundesliga: Mimo pandemii Bayern wypracował zyski

Piłka nożna
Bundesliga: Mimo pandemii Bayern wypracował zyski
fot. Cyfrasport
Mimo pandemii Bayern Monachium wypracował zyski.

Bayern Monachium poinformował, że jego obroty finansowe w sezonie 2019/20 sięgnęły 698 mln euro, a zyski po opodatkowaniu wyniosły 9,8 mln, mimo negatywnego wpływu pandemii COVID-19. Gwiazdą piłkarskiego mistrza Niemiec jest Robert Lewandowski.

W poprzednim sezonie Bayern miał najwyższe w historii klubu obroty w wysokości 750 mln euro, a zyski po opodatkowaniu - 52,5 mln euro.

 

- Pandemia osłabiła całą piłkę nożną w sezonie 2019/20 i oczywiście ucierpiał także FC Bayern. W tym kontekście zarówno wygenerowany dochód, jak i fakt, że miniony sezon mogliśmy zakończyć zyskiem, są pozytywne - skomentował szef klubu Karl-Heinz Rummenigge w komunikacie prasowym.

 

Zobacz także: Plebiscyt FIFA: Władze Bayernu dumne z sukcesu Roberta Lewandowskiego. "Razem z nim tworzymy historię"

 

Wiceprezes Jan-Christian Dreesen dodał jednak, że spodziewa się gwałtownego spadku przychodów w sezonie 2020/21, zwłaszcza jeśli stadion będzie zamknięty dla kibiców jeszcze przez kilka miesięcy. Po raz ostatni publiczność oglądała mecz na Allianz Arena 8 marca.

 

W minionym sezonie Bayern osiągnął wszystkie cele: triumfował w Bundeslidze, zdobył Puchar i Superpuchar Niemiec, zwyciężył w Lidze Mistrzów i sięgnął po Superpuchar Europy. Robert Lewandowski, który walnie przyczynił się do tych sukcesów, został wybrany w czwartek Piłkarzem Roku w plebiscycie FIFA.

NP, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie