PŚ w biathlonie: Norweżki na czele, Polki daleko w sprincie

Tiril Eckhoff wygrała w austriackim Hochfilzen sprint na 7,5 km Pucharu Świata.

Norweska biathlonistka Tiril Eckhoff wygrała w austriackim Hochfilzen sprint na 7,5 km Pucharu Świata, a kolejne pozycje zajęły jej rodaczki Ingrid Landmark Tandrevold i Marte Olsbu Roeiseland. Najlepsza z Polek Monika Hojnisz-Staręga była 35.

Eckhoff, która musiała przebiec jedną karną rundę, była szybsza od bezbłędnej na strzelnicy Tandrevold o 7,6 s, a trzecią z Norweżek Olsbu Roeiseland (jeden niecelny strzał) wyprzedziła o 24,6 s.

Hojnisz-Staręga spudłowała dwukrotnie i do triumfatorki straciła 1.36,6, ale zakwalifikowała się do sobotniego biegu na dochodzenie na 10 km. Udało się to także Kindze Zbylut, która zajęła 58. miejsce. Kamila Żuk i Magdalena Gwizdoń nie zmieściły się w czołowej "60".

Na niedzielę planowane są biegi ze startu wspólnego, do których Polki raczej nie mają już szans się zakwalifikować. Kolejna runda PŚ odbędzie się 7-10 stycznia w niemieckim Oberhofie.