Formuła 1: Lewis Hamilton osobowością roku w sportach motorowych

Moto
Formuła 1: Lewis Hamilton osobowością roku w sportach motorowych
Fot. PAP/EPA
Siedmiokrotny mistrz świata Formuły 1 Lewis Hamilton został laureatem nagrody Międzynarodowej Federacji Samochodowej.

Siedmiokrotny mistrz świata Formuły 1 Lewis Hamilton został laureatem nagrody Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA) dla największej osobowości roku. Uroczysta gala odbyła się on line, wzorem podobnych wydarzeń w innych dyscyplinach.

35-letni Hamilton otrzymał także, wspólnie z Michaelem Schumacherem, którego rekordy wyrównał i pobił w tym roku, nagrodę Prezydenta FIA.

 

Kierowca ekipy Mercedesa, podobnie jak legendarny Niemiec, ma siedem tytułów mistrzowskich i 95 zwycięstw w wyścigach Grand Prix, co sprawia, że stał się najbardziej utytułowanym zawodnikiem w historii Formuły 1.

 

ZOBACZ TAKŻE - Formuła 1: Sergio Perez oficjalnie w Red Bull Racing

 

Hamilton zdobył także doroczną nagrodę włoskiego automobilklubu za najlepsze występy w trzech tegorocznych GP w Italii. Mistrz świata wygrał w Imoli i Mugello, a w Monzie był siódmy. We wszystkich trzech startach zanotował najszybsze okrążenie.

 

Specjalną nagrodę Prezydenta FIA otrzymała ekipa marszali i zespół medyczny toru w Bahrajnie za błyskawiczną, wzorową akcję ratowniczą po wypadku Francuza Romaina Grosjeana.

 

Fiński weteran Kimi Raikkonen ponownie wygrał ankietę kibiców na najlepszą akcję roku. Podczas pierwszego okrążenia wyścigu w Portugalii Fin wyprzedził dziesięciu rywali.

MB, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze