Alpejski PŚ: Triumf Zenhaeuserna w slalomie w Alta Badia

Ramon Zenhaeusern

Ramon Zenhaeusern wygrał slalom alpejskiego Pucharu Świata we włoskim ośrodku narciarskim Alta Badia. Na podium poza Szwajcarem znaleźli się także dwaj Austriacy - Manuel Feller i Marco Schwarz. Michał Jasiczek został zdyskwalifikowany w pierwszym przejeździe. Były to pierwsze pucharowe zmagania mężczyzn w slalomie w tym sezonie.

Zenhaeusern to wicemistrz olimpijski z Pjongczangu w tej konkurencji. 28-letni Szwajcar po raz piąty odniósł zwycięstwo w zawodach cyklu, w tym czwarty w rywalizacji indywidualnej.

W poniedziałek na półmetku był ósmy. Awans zanotowali także Feller i Schwarz, którzy po pierwszym przejeździe byli - odpowiednio - na 13. i 10. pozycji. Finalnie pierwszy z Austriaków stracił do zwycięzcy 0,08 s, a drugi 0,12.

Prowadzący w połowie zmagań reprezentant gospodarzy Alex Vinatzer, który niespełna cztery tygodnie temu przeszedł operację w związku z zapaleniem wyrostka robaczkowego, ostatecznie zajął czwarte miejsce. Lider klasyfikacji generalnej Francuz Alexis Pinturault uplasował się na 11. pozycji. Na półmetku był szósty, ale w finale uzyskał dopiero 27. czas.

Michał Jasiczek został zdyskwalifikowany w pierwszym przejeździe. Jak podała Międzynarodowa Federacja Narciarska, jedyny Polak w stawce został wykluczony ponieważ w nieprawidłowy sposób minął jedną z bramek na trasie.

Pinturault w klasyfikacji generalnej ma 25 punktów przewagi nad Norwegiem Aleksandrem Aamodtem Kilde i 60 nad Szwajcarem Marco Odermattem.

Kolejne zawody mężczyzn w alpejskim PŚ odbędą się już we wtorek - wieczorem rywalizować będą ponownie w slalomie, ale tym razem w Madonna di Campiglio.