Karol Świderski bohaterem PAOK-u Saloniki. Gol i asysta Polaka w meczu przeciwko utytułowanemu rywalowi

Karol Świderski strzelił gola i zanotował asystę w meczu ligi greckiej.

Polski napastnik występujący w PAOK-u Saloniki - Karol Świderski po trzech meczach bez gola w lidze greckiej wrócił na strzelecką ścieżkę. Nasz rodak w 13. kolejce tamtejszej ekstraklasy pokonał bramkarza Panathinaikosu Ateny (2:1) oraz zaliczył asystę przy zwycięskim trafieniu. 23-latek jest najlepszym strzelcem ekipy z Salonik.

Niedzielny mecz rozpoczął się po myśli Świderskiego i spółki, gdyż już w 11. minucie do bramki zespołu z Ateny trafił właśnie nasz rodak. Przy golu byłego napastnika Jagiellonii Białystok asystował Dimitris Giannoulis, który po kapitalnej indywidualnej akcji dośrodkował wprost na głowę Polaka. Radość gospodarzy z prowadzenie nietrwała jednak długo.

Pięć minut później do wyrównania doprowadził Aitor Cantalapiedra. Przy bramce hiszpańskiego pomocnika ostatnie podanie zaliczył były gracz Manchesteru United - Federico Macheda, który tym samym zapisał na swoim koncie pierwszą ligową asystę w tym sezonie.

W 61. minucie dwaj napastnicy - Świderski oraz Macheda zostali ukarani żółtymi kartkami za niesportowe zachowanie. Polak i Włoch zbyt długo dyskutowali z węgierskim arbitrem Tamasem Bognarem, który prowadził niedzielne zawody. Chwilę po tym zdarzeniu PAOK po raz drugi wyszedł na prowadzenie.

W 65. minucie, jak się później okazało, Sverrir Ingi Ingason po podaniu Świderskiego zdobył zwycięską bramkę. Dla 27-latka było to pierwsze trafienie w tym sezonie. Z kolei były młodzieżowy reprezentant Polski zapisał na swoim koncie trzecią asystę w rozgrywkach ligowych.

Polak przełamał serię trzech meczów bez gola, która trwała prawie miesiąc. Wcześniej trafił do bramki rywali 22 listopada w meczu z PAS Giannina (2:1). "Świder", który na koncie ma 6 goli w tym sezonie ligi greckiej, grał do 83. minuty. Siedem minut przed upływem regulaminowego czasu gry snajpera pochodzącego z Rawicza zmienił były napastnik Lechii Gdańsk - Antonio Colak.

W zespole gości cały mecz rozegrał były pomocnik Wisły Kraków Fran Velez. Z kolei inny gracz Panathinaikosu znany z polskich boisk - Carlitos Lopez, który występował w krakowskiej Wiśle i Legii Warszawa, wszedł na murawę w 72. minucie.

PAOK po 12 rozegranych spotkaniach ma 27 punktów i zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Natomiast ekipa z Aten plasuje się na piątej pozycji.