Polscy piłkarze ręczni przegrali z Algierią

Piłka ręczna

Polacy przegrali 23:26 z Algierią w towarzyskim meczu piłkarzy ręcznych we Władysławowie. Drugie spotkanie pomiędzy tymi zespołami zaplanowano we wtorek o godzinie 15.00.

Obie drużyny trenują w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich Cetniewo. Te zgrupowania, a także kończące je kontrolne mecze, są dla nich jednym z etapów przygotowań do mistrzostw świata, które 14 stycznia rozpoczną się w Egipcie.

Selekcjoner biało-czerwonych nie ma we Władysławowie do dyspozycji najsilniejszego składu. Z zagranicznych zawodników na obozie pojawił się jedynie obrotowy Patryk Walczak (RK Vardar Skopje), natomiast pięciu powołanych gracze Łomży Vive przebywa na kwarantannie po zakażeniu koronawirusem trenera kieleckiej drużyny Tałanta Dujszebajewa.

W dodatku w konfrontacji z trzecim zespołem ostatnich mistrzostw Afryki Patryk Rombel nie zdecydował się wystawić doświadczonych zawodników Orlenu Wisły Płock, bramkarza Adama Morawskiego oraz Przemysława Krajewskiego i Michała Daszka.

Spotkanie rozpoczęło się pomyślnie dla gospodarzy, którzy w 8. minucie po rzucie Macieja Pilitowskiego wygrywali 4:1. Później do głosy doszli rywale. W 15. minucie było 6:4 dla Algierii, ale Polacy przejęli inicjatywę i tuż przed końcem pierwszej połowy wyszli na prowadzenie 12:10. Na przerwę piłkarze zeszli jednak przy remisie 12:12, bowiem dwa rzuty karne wykorzystał Redouane Saker.

W 39. minucie biało-czerwono prowadzili 17:15, ale stracili sześć bramek z rzędu i osiem minut później przegrywali 17:21. Zryw gospodarzy sprawił, że po trafieniu Szymona Działakiewicza niespełna trzy minuty przed ostatnim gwizdkiem zrobiło się tylko 24:23 dla gości. Ekipa z Afryki odpowiedziała jednak dwoma trafieniami i ostatecznie triumfowała 26:23.

Rewanżowe spotkanie zaplanowano we wtorek o godzinie 15.00. Te drużyny zmierzą się także 28 grudnia podczas towarzyskiego turnieju w Jastrzębiu-Zdroju. W imprezie wystąpi ponadto reprezentacja Rosji.

6 stycznia na wyjeździe i trzy dni później w Płocku Polacy zagrają z Turcją eliminacyjne spotkania mistrzostw Europy 2022, a następnie udadzą się do Afryki na czempionat globu. Grupowymi rywalami biało-czerwonych będą Tunezja (15.01), Hiszpania (17.01) oraz Brazylia (19.01).

Polska – Algieria 23:26 (12:12)

Polska: Łukasz Zakreta, Jakub Skrzyniarz – Szymon Działakiewicz 5, Rafał Przybylski 3, Jan Czuwara 3, Kacper Adamski 3, Arkadiusz Ossowski 2, Piotr Jarosiewicz 2, Maciej Pilitowski 2, Dawid Fedeńczak 1, Patryk Walczak 1, Dawid Dawydzik 1, Bartłomiej Bis, Jan Klimków, Damian Przytuła.

Najwięcej bramek dla Algierii: Redouane Saker 5 oraz Riad Chahbour, Mokhtar Kouri i Zoheir Naim po 4.