Bracia Lars i Sven Benderowie zakończą po sezonie kariery. Są o rok młodsi od Roberta Lewandowskiego

Piłka nożna
Bracia Lars i Sven Benderowie zakończą po sezonie kariery. Są o rok młodsi od Roberta Lewandowskiego
fot. PAP/EPA
Bracia bliźniacy Lars i Sven Benderowie po sezonie kończą kariery.

Bracia bliźniacy Lars i Sven Benderowie, którzy bronią obecnie barw Bayeru Leverkusen, zakończą piłkarskie kariery po trwającym sezonie - poinformował klub zajmujący drugie miejsce w niemieckiej ekstraklasie. W połowie 2021 roku przestaną obowiązywać ich kontrakty.

Lars Bender gra w zespole "Aptekarzy" od 2009 roku i przez długi czas był jego kapitanem. Sven dołączył dopiero w 2017, wcześniej przez osiem lat grał w Borussii Dortmund.

 

Zobacz także: "Lewandowski naprawdę był przeciętnym piłkarzem w skali... Mazowsza"

 

W kwietniu byli reprezentanci Niemiec skończą 32 lata. Jak sami stwierdzili, nie będą już w stanie długo grać na najwyższym poziomie. - Czuliśmy odpowiedzialność wobec klubu, dlatego poinformowaliśmy go o tej decyzji z odpowiednim wyprzedzeniem. Nie było łatwo ją podjąć, zwłaszcza biorąc pod uwagę szczere, sprawiedliwe i pełne zrozumienia relacje z kierownictwem Bayeru Leverkusen teraz i w przeszłości - napisali bracia Benderowie w oświadczeniu.

 

- To nie była decyzja przeciwko klubowi, chodziło o zdrowie i rodzinę. Zdajemy sobie sprawę, że byłoby nam trudno grać na tym wysokim poziomie po najbliższej letniej przerwie - dodali.

 

Bayer ma dwa punkty straty do prowadzącego w tabeli Bayernu Monachium. W przyszłym roku wystąpi w fazie pucharowej Ligi Europy, nadal liczy się też w walce o Puchar Niemiec.

 

- Potrzebujemy ich umiejętności przez pozostałe sześć miesięcy, aby osiągnąć nasze cele. Ambicja każe im obu zawsze dawać z siebie sto procent do samego końca. Chyba nie widziałem w Leverkusen innego zawodnika, który tak bardzo identyfikowałby się z Bayerem w takim stopniu. Wiele mu zawdzięczamy - podkreślił dyrektor sportowy Rudi Voeller.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze