KSW: Karol Bedorf zapowiedział rewanż z Michałem Kitą. "Otwieram temat"

Sporty walki
KSW: Karol Bedorf zapowiedział rewanż z Michałem Kitą. "Otwieram temat"
fot. KSW/Facebook
Karol Bedorf nokautuje Michała Kitę

Michał Kita (20-12-1, 12 KO, 5 SUB) przegrał z Philem de Friesem (19-6, 3 KO, 12 SUB) podczas gali KSW 57, a porażka "Masakry" nie przeszła bez echa. Skomentował ją między innymi Karol Bedorf (15-5, 5 KO, 4 SUB), który w mediach społecznościowych zapowiedział, że dąży do rewanżu z Kitą. - Mój sztab przystępuje do rozmów nad ponownym starciem: Bedorf vs Kita - powiedział były mistrz KSW w wadze ciężkiej.

Bedorf oraz Kita po raz pierwszy zmierzyli się podczas gali KSW 33 w listopadzie 2015 roku. Broniący mistrzowskiego pasa KSW w wadze ciężkiej szczecinianin znokautował wówczas "Masakrę" kopnięciem na głowę. Rok później stracił jednak mistrzostwo na rzecz Fernando Rodriguesa Juniora. Później wrócił do gry, wygrywając z Mariuszem Pudzianowskim, ale w swoich ostatnich walkach - z Philem de Friesem w 2018 roku i Damianem Grabowskim w 2019 roku - Bedorf zaliczył dwie porażki z rzędu.

 

De Fries okazał się również pogromcą Kity, który musiał uznać jego wyższość podczas KSW 57. Przegraną 40-letniego zawodnika skomentował między innymi Bedorf, który wyśmiał Kitę w mediach społecznościowych. - Twoje występy w KSW wyglądają tak, że ciągle przegrywasz... a wciąż domagasz się pieniędzy oraz walk z najlepszymi, pomimo że zamykasz stawkę wagi ciężkiej KSW na końcu, na samym dnie - napisał Bedorf.

 

Zobacz także: KSW 58: Znamy pierwsze szczegóły gali. Kołecki w karcie walk

 

Spór Kity z Bedorfem sięga sierpnia 2020 roku, kiedy ten pierwszy obraził szczecińskiego Bersekera w wywiadzie po KSW 54. - Śmiać mi się chce, bo ciekawe jakich wymówek będą teraz szukać te pi... Bedorf i Grabowski, żeby ze mną nie zawalczyć? – pytał wtedy retorycznie “Masakra”.

 

Bedorf po kilku miesiącach podniósł rękawicę rzuconą przez Kitę, choć podkreśla, że to on i jego sztab dyktuje warunki. - (...) jako zawodowy sportowiec rozumiem, że jesteś głodny rewanżu z kimś z kim w przeszłości przegrałeś, rozumiem to. Dlatego w tym momencie po raz pierwszy po słynnej Twojej porażce ze mną na KSW 33 przez knockout, otwieram temat rewanżu! Mój sztab przystępuje do rozmów nad ponownym starciem: Bedorf vs Kita - napisał szczecinianin.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Karol Bedorf - MMA Fighter (@karolbedorf)

 

Kolejna gala największej polskiej organizacji - KSW 58 - odbędzie się 30 stycznia 2021 roku. Od soboty znamy już pierwszych bohaterów eventu. Szymon Kołecki zmierzy się z Martinem Zawadą, natomiast Salahdine Parnasse powalczy o pas wagi piórkowej z Danielem Torresem.

 

Skrót pierwszej walki Bedorf - Kita w załączonym materiale.

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie