Pięciokrotna mistrzyni świata w ciężarach zawieszona za doping

Inne
Pięciokrotna mistrzyni świata w ciężarach zawieszona za doping
fot. PAP/EPA
Rosjanka Tatiana Kaszirina została tymczasowo zawieszona za naruszenie przepisów antydopingowych.

Pięciokrotna mistrzyni świata, srebrna medalistka igrzysk olimpijskich w Londynie (2012) w podnoszeniu ciężarów w kat. +75 kg Rosjanka Tatiana Kaszirina została tymczasowo zawieszona za naruszenie przepisów antydopingowych - poinformowała TASS.

Z raportu ujawnionego przez agencję TASS wynika, że powodem tymczasowego zawieszenia Kasziriny są wyniki badań próbek pobranych od zawodniczki w latach 2012-2015, które w moskiewskim laboratorium znaleźli inspektorzy Światowej Agencji Antydopingowej (WADA).

 

Nie ujawniono, jakie zabronione środki zostały wykryte w organizmie zawodniczki i były przez rosyjskie laboratorium przez lata ukrywane. Kaszirina po raz pierwszy problemy miała jako 15-latka w 2006 roku, gdy nie przeszła testu narkotykowego i była zawieszona na dwa lata.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kenijczyk pobił rekord świata w półmaratonie

 

29-letnia sztangistka, uważana za główną kandydatkę do złotego medalu w igrzyskach w Tokio w kat. +87 kg, miała startować w Japonii pod flagą neutralną, gdyż Rosja jest wykluczona na dwa lata z najważniejszych światowych imprez sportowych.

 

Kaszirina, która jest jedyną z sześciorga rosyjskich medalistów olimpijskich w ciężarach z Londynu, u której dotychczas nie wykryto dopingu i nie zdyskwalifikowano, odmówiła komentarza w tej sprawie.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze