Rajdowe MŚ: Zimowa runda w Finlandii?

Moto
Rajdowe MŚ: Zimowa runda w Finlandii?
fot. PAP
Promotor cyklu zwrócił się do Finlandii z propozycją organizacji imprezy.

Po odwołaniu z powodu rozszerzającej się pandemii koronawirusa jedynej zimowej rundy mistrzostw świata - Rajdu Szwecji, który miał być rozegrany w połowie lutego, promotor cyklu zwrócił się do Finlandii z propozycją przejęcia organizacji imprezy.

Pod uwagę brane są trasy odcinków specjalnych w rejonie Rovaniemi, gdzie tradycyjnie rozgrywany jest Arctic Lapland Rally. Ostateczna decyzja o tym, czy Finlandia zorganizuje zimową rundę WRC zapadnie jednak dopiero po 4 stycznia, gdy władze regionalne północnej części tego kraju zdecydują o możliwości organizacji masowych imprez sportowych.

 

Na razie takiego zakazu nie ma i przygotowania do zaplanowanego na koniec stycznia Rajdu Arktycznego są prowadzone bez zakłóceń.

 

ZOBACZ TAKŻE: Siedem rund rajdowych mistrzostw Polski w 2021 roku

 

Przedstawiciele AKK Sports Ltd, jednego z organizatorów letniego Rajdu Finlandii oświadczyli, że jeżeli władze nie wprowadzą żadnych poważnych ograniczeń związanych z Covid-19, są gotowi podjąć się organizacji rundy mistrzostw świata WRC. O żadnym terminie na razie nie było mowy, nieoficjalnie wiadomo, że w rachubę wchodzi ostatni weekend lutego.

 

Także organizatorzy pierwszej rundy cyklu, styczniowego Rajdu Monte Carlo zostali po wprowadzeniu przez władze Francji godziny policyjnej zmuszeni do korekty trasy. Odwołano m.in. wieczorne odcinki specjalne. Na razie jednak nie ma, wbrew wcześniejszym informacjom, oficjalnej decyzji o rozgrywaniu imprezy bez obecności kibiców.

 

Rajd Monte Carlo odbędzie się w dniach 21-24 stycznia. Bazą będzie Gap. Na miesiąc przed startem na liście zgłoszeń jest już ponad sto załóg i mistrzem świata Francuzem Sebastienem Ogierem (Toyota Yaris WRC) na czele.

agb, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze