Christina Hammer chce wystąpić na igrzyskach olimpijskich w Tokio

Sporty walki
Christina Hammer chce wystąpić na igrzyskach olimpijskich w Tokio
fot. PAP
Christina Hammer chce wystąpić na igrzyskach olimpijskich w Tokio

Mistrzyni świata w boksie zawodowym Christina Hammer chce wystąpić w igrzyskach w Tokio. Niemka zdecydowała się wziąć udział w kwalifikacjach olimpijskich, lecz pierwszeństwo w kategorii średniej ma Sarah Scheurich.

W niedzielę Hammer zdobyła pas mistrzyni globu WIBF w wadze superśredniej, nokautując na ringu w Kolonii Finkę Sannę Turunen (6-4-1). Wcześniej Niemka była mistrzynią świata m.in. federacji WBC i WBO w kategorii średniej.

 

Teraz Hammer i Niemiecki Związek Bokserski ogłosiły współpracę. „Chcę zapisać się w historii i być pierwszą zawodniczką z Niemiec, która zdobędzie medal olimpijski w boksie” – zapowiedziała pięściarka, która ma na koncie 26 zwycięstw (12 KO) i jedną porażkę.

Zobacz także. Canelo Alvarez: Król Boksu mieszka w Meksyku

 

Europejskie kwalifikacje do igrzysk w Tokio odbywały się w marcu w Londynie, jednak zawody zostały przerwane z powodu rozprzestrzeniającego się koronawirusa. Rywalizacja ma zostać dokończona pod koniec kwietnia w tym samym miejscu z zachowaniem wyników i drabinek. Niemcy reprezentuje Scheurich (w kadrze Polski jest Elżbieta Wójcik) i jeśli ona nie zdobędzie awansu na IO 2021, wówczas Hammer będzie mogła wystartować w czerwcowych kwalifikacjach olimpijskich w Paryżu.

 

Z danego kraju może wystąpić tylko jedna zawodniczka.

jb, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze