Podsumowanie 2020: Siatkówka mężczyzn

Siatkówka
Podsumowanie 2020: Siatkówka mężczyzn
fot. Cyfrasport
Reprezentanci zakończyli sezon dwoma towarzyskimi spotkaniami z Niemcami.

Siatkówka męska w pandemicznym roku 2020. W naszym cyklu czas na kolejne podsumowanie.

W marcu stanęła liga mistrzów świata. W ostatnim meczu niedokończonego sezonu PlusLigi Trefl pokonał Aluron Virtu CMC 3:0.
 
Niezłomnej Polskiej Siatkówce udało się zorganizować krótki sezon reprezentacyjny. Rozpoczął się od integracyjnego zgrupowania w Spale. Zakończył dwoma towarzyskimi spotkaniami z Niemcami. Biało-Czerwoni wygrali 3:2 oraz 3:1.
 
Środek wakacji to innowacyjny cykl PreZero Grand Prix czyli zmagania halowych czwórek na piasku. W gdańskim finale triumfował Jastrzębski Węgiel.
 
 

W olimpijskiej wersji siatkówki plażowej o krok od medalu Euro byli Piotr Kantor i Bartosz Łosiak. Na awans do półfinału nie pozwolił jednak arbiter widząc blok, którego nie było. 


Nowy sezon halowy wystartował jubileuszowo. Po Superpuchar Mistrzów Polski 20-lecia Polsatu Sport sięgnęli siatkarze Grupy Azoty ZAKSA pokonując w finale PGĘ Skrę Bełchatów 3:1. Na podopiecznych Nikoli Grbica nie ma mocnych również w PlusLidze -  rozgrywanej w rytmie pandemii. 
 
- Poziom - delikatnie mówiąc - jest bardzo nierówny. Momentami były duże problemy, aby zespoły grały na poziomie, na jakim potrafią. Nie wszyscy są w stanie przejść to bez bólu - skomentował ekspert Polsatu Sport Wojciech Drzyzga.
 
Koronawirus przekreślił plany Jastrzębskiego Węgla na sukces w Lidze Mistrzów. Na bardzo dobrej drodze do fazy pucharowej jest za to ZAKSA, na dobrej Skra i VERVA Warszawa.


Podsumowanie 2020 roku w siatkówce mężczyzn w załączonym materiale wideo.

 

Bartosz Heller, agb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie