Podsumowanie 2020: Sporty motorowe

Moto
Podsumowanie 2020: Sporty motorowe
Fot. PAP
W 2020 roku nie brakowało ciekawych wydarzeń w sportach motorowych

W roku 2020 karty w sporcie rozdawał koronawirus. Nie inaczej było w przypadku sportów motorowych. Wiele imprez zostało odwołanych, kalendarze innych były mocno modyfikowane. Mimo to udało się wyłonić mistrzów w najważniejszych kategoriach.

Robert Kubica w tym sezonie po raz pierwszy rywalizował w serii DTM (DE TE EM). Polakowi tylko raz udało się stanąć na podium. W holenderskim Zolder Kubica był trzeci.

 

- Cieszę się, że będziemy mogli razem kontynuować tę współpracę. Nie ukrywam, że jestem kierowcą wyścigowym i chciałbym się ścigać. Bardzo możliwe, że będę się ścigał na innych arenach. Trening czyni mistrza - przyznał Polak.

 

Zobacz także: Podsumowanie 2020: Fortuna Puchar Polski i rozgrywki ligowe

 

Mistrzem został Rene Rast. W rajdowych mistrzostwach świata o tytuł do ostatniej eliminacji walczyli Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak. Ostatecznie stanęli na najniższym stopniu podium WRC3.

 

- Po niektórych rajdach można było wskazywać nas jako liderów, którzy mogą pretendować do zwycięstwa. Tak się nie stało tym razem. I tak jesteśmy zadowoleni, bo pokazywaliśmy wolę walki. Mieliśmy trochę pecha w Meksyku, ale też wygrywaliśmy zawody w Turcji. Potrafiliśmy zająć drugie miejsce na Sardynii.

 

Mistrzami Świata po raz siódmy w karierze został francuski duet Sebastien Ogier i Julien Ingrassia. Także siódmy tytuł mistrzowski tyle, że w Formule 1 wywalczył w tym roku Lewis Hamilton. Brytyjczyk wyrównał tym samym rekord legendarnego Michaela Schumachera. W królewskiej klasie jednośladów MotoGP po raz pierwszy w karierze mistrzowski tytuł zgarnął Hiszpan Joan Mir.

 

Podsumowanie roku w sportach motorowych w załączonym materiale wideo.

 

Michał Stolfa, KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze