PlusLiga: Jastrzębski Węgiel zakończył rok zwycięstwem w Rzeszowie

Jastrzębski Węgiel pokonał Asseco Resovię Rzeszów 3:0.

W meczu kończącym tegoroczne zmagania w PlusLidze Jastrzębski Węgiel bez najmniejszego problemu pokonał Asseco Resovię Rzeszów 3:0. Wygrana w zaległym meczu 15. kolejki z ekipą z Podkarpacia przesunęła drużynę prowadzoną przez trenera Luke’a Reynoldsa na drugie miejsce w ligowej tabeli. MVP spotkania wybrany został Mohamed Al Hachdadi.

Premierowa partia była bardzo wyrównana, ale ze zmiennym szczęściem drużyn. Raz na niewielką przewagę wychodzili jastrzębianie, a raz rzeszowianie. Na papierze obie ekipy radziły sobie bardzo podobnie we wszystkich elementach, ale przyjezdni skończyli ważne kontry i to oni cieszyli się na koniec pierwszej odsłony ze zwycięstwa. Yacine Louati pomógł zagrywką, co znacznie ułatwiło to zadanie, a Al Hachdadi skończył piłkę setową i ustanowił wynik 25:23.

Rozpędzeni jastrzębianie kontynuowali dobrą grę i już od początku drugiej partii rozdawali karty na boisku (12:8, 17:12, 22:18). Podopiecznym trenera Reynoldsa wychodziło wszystko, szczególnie zagrywka, z kolei Resovii brakowało siatkarskich argumentów, by przeciwstawić się rywalom. Przyjezdni pewnie wygrali 25:18.

Trzecia partia była zbliżona do inauguracyjnej. Większość seta toczyła się w walce punkt za punkt, pod małą dominacją Jastrzębskiego Węgla. Przy stanie 13:11 dla gości rzeszowianie mieli serię, dzięki której doprowadzili do remisu (13:13), a następnie po mocnej zagrywce Karola Butryna wyszli na pierwsze prowadzenie w tym secie (14:13). Po wyrównanej walce końcówka należała już do jastrzębian, którzy zwyciężyli 25:22.

Asseco Resovia Rzeszów – Jastrzębski Węgiel 0:3 (23:25, 18:25, 22:25)

Asseco Resovia Rzeszów: Fabian Drzyzga, Rafał Buszek, Jeffrey Jendryk, Klemen Cebulj, Karol Butryn, Timo Tammemaa - Michał Potera (libero) - Simeone Parodi, Bartosz Mariański, Piotr Hain, Damian Domagała, Paweł Woicki, Bartłomiej Krulicki.

Jastrzębski Węgiel: Lukas Kampa, Yacine Louati, Mohemed Al Hachdadi, Jurij Gładyr, Michał Szalacha, Rafał Szymura - Jakub Popiwczak (libero) - Tomasz Fornal.